Skocz do zawartości

Wycieraczka tylnia -dziwne działanie


Gość Kopernikus

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź w gumowej przelotce po stronie kierowcy jak otworzysz klape bagażnika czy nie masz uszkodzonych przewodów(jeżeli masz Merive A, bo w sumie nic nie napisałeś o aucie. W Merivie B jest jedna przelotka na środku). Ewidentnie brak zasilania stałego do silniczka wycieraczki... 

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, andy1251 napisał:

W żony Merivie wycieraczka chodzi jak chce, zatrzymuje się gdzie chce.

Malo jest na forum takich tematów?

Musisz walić następny bo nie chce się poszukać?

Tym razem połączyłem ale następny raz temat poleci w kosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peplunio napisał:

Sprawdź w gumowej przelotce po stronie kierowcy jak otworzysz klape bagażnika czy nie masz uszkodzonych przewodów(jeżeli masz Merive A, bo w sumie nic nie napisałeś o aucie. W Merivie B jest jedna przelotka na środku). Ewidentnie brak zasilania stałego do silniczka wycieraczki... 

Zanim Admin przeniósł mój wątek tutaj - w temacie był zawarty model. To Meriva A. Jutro sprawdzę zasilanie, natomiast jest chyba coś jeszcze....

Rozebrałem swój pierwszy silniczek i znalazłem pewne uszkodzenie w tej plastikowej części. Dołączam screen z jakiegoś filmu z YouTube. Tam gdzie zaznaczyłem na czerwono - mam wyłamane kawałek tego plastikowego okręgu, który pełni rolę prowadzenia tego mechanizmu. Może tu był problem? 

silniczek Meriva A.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś wcześniej, że drugi silniczek też działał skokowo. Czyżby w drugim też była taka sama usterka? Być może. Kable w gumowej harmonijce, jak napisałeś - do sprawdzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może też być zacierająca się ośka wycieraczki.

Rozbierz i przesmaruj 

Ale ja bym już tego nie zakładał.

Masz inny to przesmaruj tamtego i sprawdź przelotkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jutro sprawdzę zasilanie,a potem będę się zastanawiał. Być może mam pecha i z podobną usterką zamówiłem silniczek... a może to tylko tak jak wyżej napisane brak stałego zasilania lub przerwany któryś z kabli w wiązce. Dam znać jak rozwiążę problem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jutro sprawdzę zasilanie,a potem będę się zastanawiał. Być może mam pecha i z podobną usterką zamówiłem silniczek... a może to tylko tak jak wyżej napisane brak stałego zasilania lub przerwany któryś z kabli w wiązce. Dam znać jak rozwiążę problem ;)

 

Jestem po pierwszych pomiarach. Zasilania stałego brak, jest tylko przerywane na niebieskim przewodzie. Czy możecie mi powiedzieć, na jakim kolorze przewodu powinno być stałe napięcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zaangażowanie, zwłaszcza @peplunio i @adam1954 :) Cała usterka, to przerwane kable w gumowej osłonie. Z ciekawości podłączyłem jeszcze swój stary silniczek i chodzi z zacięciami, czyli u mnie ten wyłamany plastik w prowadzeniu mechanizmu też miał znaczenie. Nowy silniczek po naprawie kabli pracuje jak złoto. Jeszcze raz dziękuję :super: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności