Skocz do zawartości

Poszła uszczelka pod głowicą. Co robić?


Gość SoJeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Poszła uszczelka w mojej Corsinie. Nie z mojej winy. Miałem uwalony czujnik wentylatora. Dałem pewnej osobie samochód no i szlak trafił(jest przysłowie kobiety i samochodu się nie pożycza).

Do rzeczy. Auto przejechało parę kilometrów. Do silnika(do miski) wlała się cała woda z układu. Teraz pytanie czy z tego silnika jeszcze coś będzie czy warto to robić? Silnik pracował normalnie do momentu mojego przyjazdu pod dom i wygaszeniu. Niestety musiałem przyjechać bo nikt mnie by nie z holował.

Edytowane przez SoJeR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile silnika nie zagotowałeś da się go uzdrowić!, po pierwsze trzeba wszystko porozłaczać i zdjąć pokrywę zaworów, wymonotować głowicę i przyjrzeć się tłokom, olej masz do wymiany a płyn po remoncie do uzupełnienia i układ do odpowietrzenia ale to po remoncie głowicy!, głowice musisz zawieść gdzieś na planowanie tzw. szlif - zabielanie warunek konieczny!! koszt planowania ok 60; 70; 80zł w zależności gdzie mieszkasz, sprawdzenie szczelności płaszcza wodnego pod kątem pęknięć no chyba że jesteś pewien że tylko i wyłącznie uszczelka puściła!, możesz też sam sprawdzić szczelność na zaworach! - zanim oddasz głowicę na planowanie, jakie nie wiesz jak to zrobić to ci powiem;) nalewasz do każdej z 4 dziur nafty po równo i zostawiasz na noc, jak rano przyjdziesz i w każdej dziurze będzie tyle samo nafty jak zalałeś wczoraj wieczorem znaczy że zawory są szczelne i nie potrzeba przy nich nic kombinować!, a jak gdzieś nafty ubędzie to będziesz wiedział że dany należy wymienić albo uszczelniacz albo zawór przeszlifować czy wymienić, musisz się zaopatrzeć w nową UPG i dać do porządnego magika żeby się tym zajął, jak o czymś zapomniałem to z góry przepraszam;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wiem jaka jest procedura wymiany uszczelki głowicy :) zagotowałeś - to mnie właśnie zastanawiło. Osoba która jechała autem nie wie nic na ten temat jak długo jechała tak itd. To mnie boli

Edytowane przez SoJeR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiesz , ze z tą usterką nie wolno jeździć .

Tyle to też wiem ;p nie oświeciłeś mnie. No kurde ja z tym problemu nie miałem nigdy zawsze pilnowałem temp. Kobiecie dałem auto do jazdy, a okazało się jeszcze, bo byłem teraz przy aucie ze miała zamknięty obieg powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cie to , o czym wspomniał Marti .

Jesli poszła tylko sama uszczelka ( a raczej tak sie stało ) , koszty nie beda wielkie .

Gorzej , jesli padła gowica , uszcelniacze , pierścienie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze ściągać miskę olejową? I możecie mi podpowiedzieć jaki będzie dobry detergent do płukania ukł chłodzenia. Cos domowego czy kupić?

Na razie podliczam koszty bo niestety od rana do wieczora pracuje i nie mam kiedy się zabrać za samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelki nie gwarantuje Ci sukcesu. Wypadało by zrobić wszystko od pierścieni do zaworów. Sprawa nie opłacalna lepiej kupić cały silnik ->http://allegro.pl/silnik-opel-corsa-b-1-2-8v-polecam-i2695887039.html

Edytowane przez mapetopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaki jest moment dokręcania śrub głowicy? Kolejność znam ale momentu nie.

 

Dobra wszystko rozwiązane moment też mam choć wydawał mi sie za mały a jednak faktycznie 25 Nm i kolejne 60*

Edytowane przez SoJeR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności