Skocz do zawartości

Tigra gotuje płyn chłodniczy oraz mocno dymi


Gość orditulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem (jak dotąd bywałem wyłącznie jako gość - szukając porad), dziś postanowiłem napisać co dzieje się z Tigrą mojej narzeczonej gdyż ani ja, ani mechanicy tego nie są w stanie zrozumieć.

Objaw występujący w chwili obecnej: gotowanie płynu chłodniczego, uciekanie płynu chłodniczego w dość szybkim tempie, dym + syczenie wydobywające się z silnika (patrząc od przodu samochodu po lewej stronie kolektora ssącego) + delikatnie kapie z któregoś węża pod silnikiem - ale to nie problem akurat.

Co zostało w Tigrze zrobione w ostatnim miesiącu: Nowy zbiornik płynu chłodniczego, nowy czujnik temperatury płynu chłodzącego, termostat - chwilowo wykręcony - nowy już leci w paczce (stary nie otwierał), nowa uszczelka pod głowicą, uszczelka pod deklem, głowica splanowana na lustro, nowy rozrząd. Płyn nie pojawia się w oleju, oleju nie bierze, chodzi równiutko jak w zegarku, błędów na komputerze brak - kontrolowane każdego dnia na Opel Scanner + wszystkie parametry w normie. Wentylator włącza zarówno pierwszy jak i drugi bieg (temperatury włączania wentylatorów zgodne z danymi producenta - wiem, że troszkę późno się włączają - ale wszystko działa.

I mimo tego wszystkiego dzieje się tak jak opisałem to powyżej... czy ktoś jest w stanie coś doradzić - bo mnie już pomysłów brak?? Bardzo bym prosił o pomoc.

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, dym + syczenie wydobywające się z silnika (patrząc od przodu samochodu po lewej stronie kolektora ssącego) + delikatnie kapie z któregoś węża pod silnikiem - ale to nie problem akurat.

jak to nie problem

moze tu jest problem

 

uklad chlodzenia w oplu jest cisnieniowy

skoro nie ma cisnienia (jest wyciek) to nie moze pracowac w odpowiednich warunkach

plyn spierdziela kij wie skad czy waz czy moze peknieta glowica

czujnik temperatury moze wariowac w poduszcze powietrza

co to za mechanicy sie nim zajmuja ??

bo dla mnie to jacys idioci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu skoro np jest uwalony zaworek cisnienia w korku

temperatura rosnie i wywala plyn z ukladu wlasnie korkiem ??

czujnik tez moze wariowac jesli jest powietrze w ukladzie chlodzenia

a cisnienie ogranicza wlasnie temperature wrzenia i parowanie plynu

 

zagotuj sobie wode w 2 garnkach

w jednym daj przykrywke w drugim nie

z przykrywka zagotuje sie szybciej

bez przykrywki szybciej go ubedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności