Skocz do zawartości

Poprawny index do GID Astra H


Gość wiatrak234

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie tylko op-comem ale zapewne masz ten wyświetlacz, do którego op-com nie ma wgranego prawidłowego indeksu czyli 701

 

Poszło PW

 

I jak możesz to profil o lokalizację uzupełnij to często pomaga w znalezieniu pomocy na forum.

 

 

 

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

Posiadam Astrę H 2005 1,9 CDTI 120KM.

Radio CD70 Navi, wyświetlacz GID.

Łączę się przez Op-COM China Clone 08/2010

Klima manualna.

Identyfikator: 0x1201

Aktywowałem BC, wgrałem index 005_03, komputer działa poprawnie, jedyne co szwankuje to zasięg. Po zatankowaniu zasięg pokazuje ok 600-700km, w trakcie jazdy spada dość szybko, przy połowie baku zaczyna pokazywać 0 i tak już zostaje do kolejnego tankowania.

Domyślam się, że mam podgrany zły index (próbowałem inne które były dostępne, ale żaden nie pokazywał poprawnie wszystkich danych).

Czy ktoś z forumowiczów posiada poprawny index_code do mojego wyświetlacza i mógłby się ze mną nim podzielić ?

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to raz pisałem ale napiszę jeszcze raz- brakuje indexu 701

 

Jak sobie nie poradzisz to pisz.

 

Each display has an identifier (DID), in this case it is 0x1201. You can find all the code index on your computer, go to opcom\LangData\EN\ProgrammingData\MSCAN_0x00000246. As I told you before, you need to copy 00701_ice and 00701_noice from DID_0x1301 folder to DID_0x1201 one.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość nkluivert

Ja też mam problemy z wyświetlaniem zasięgu i danych o paliwe w komputerze pokładowym. Opiszę swój problem a zaczęło sie tak, że kupiłem samochód za granicą od właściciela. Po zatankowaniu do pełna wskazówka poszła na full a zasięg pokazywało normalnie ok 1000km. Po przejechaniu autostradą po ok 200km już miałem wskazówkę na połowie zbiornika i zasięg 200km, natomiast po dalszej drodze czyli ok 400km migała już rezerwa i zasięg był ok 50km. Zjechałem zatankowałem samochód na full i o dziwo weszło tylko jakieś 20 l paliwa. Po powrocie do domu posprawdzałem pływak, który jest dobry bo mam drugą astrę i wskazania identyczne jak w tej drugiej. Zamieniłem licznik od tej drugiej astry i wskazania paliwa już były prawidłowe więc przeprogarmował mi chłopak licznik. Po tym zabiegu licznik pokazuje normalnie a komputer źle. Próbował zmieniać indeksy wyświetlacza(nie wiem jak to robił, wiem tylko że ma opcoma) i z tego co twierdził wyświetlacz nie chciał przyjmować innych jaki mam a jest 009 ver.1. Czy jest jakaś możliwość aby dane na wyświetlaczu były pokazywane poprawnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nkluivert

dzwoniłem dziś do chłopaka i pytałem co i jak, twierdził że kopiował indeks z folderu DID_0x1301 do DID_0x1201

i niestety nie chciało przyjąć tego. Dodam że ma opcoma od adako nie chińskiego klona

Edytowane przez nkluivert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności