Skocz do zawartości

już nie wiem co robic - 3 warsztaty tylko zbili kasę ale problem nadal


Gość urfeen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Astrę H 2006 183000km od 2 mies. i walczę z :

 

1. wibracja nadwozia i kierownicy na biegu jałowym

2. szarpanie w korkach na 1 biegu czy 2 na małym gazie też na wstecznym przy ruszaniu.

 

już wymieniłem wszystkie 3 poduszki silnika + nowe sprzęgło , podniosłem wolne obroty do 870 ale problem taki sam cały czas .

jeszcze inna dziwna rzecz : na zimnym silniku wolne obroty 1100 ale potem spadają do 880 .

 

Może jakaś rada . Czytałem że może pomóc oczyszczenie przepustnicy , zaworu EGR , czujnika położenia walku rozrządu - ale mam brak jakich kolwiek błędów przy podłączeniu Tech2

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jeszcze inna dziwna rzecz : na zimnym silniku wolne obroty 1100 ale potem spadają do 880 .

co w tym dziwnego?

na zimnym zwykle są wyższe

 

Czytałem że może pomóc oczyszczenie przepustnicy , zaworu EGR

możesz spróbować

sam egr z szarpaniem, muleniem ma czasami wiele wspólnego

 

zakładamy że układ zapłonowy jest w dobrym stanie

bo czasami przez kulejącą świecę czy przewód

szarpie motorem, a odczuwalne jest to choćby i na nadwoziu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece , olej , kable -wszystko zostało wymienione po zakupie 2 miesiąca temu .

 

Co co czyścic : zawór EGR czy przepustnicę - jaka rada ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. szarpanie w korkach na 1 biegu czy 2 na małym gazie też na wstecznym przy ruszaniu.

 

 

To Cię nie pocieszę , mam to samo a już podmieniałem egr i czyściłem przepustnicę wraz z wężykami odmy.Podmieniona cewka i nowe świece - zero zmian.

U mnie jest gaz więc myślałem że to padający reduktor - ale tego nie jestem już pewien.

Myślałem o poduchach :rolleyes: ale widzę że niekoniecznie.

pozdro

Edytowane przez jarek65w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Wymontowałem kiedyś skrzynię, tarcza hamulcowa przymarzła, po dłuższym remoncie, spawanie podłogi na boku, po złożeniu i odpaleniu okazało się że nie da się jechać, tak trzęsło, podejrzewałem którąś z poduszek a przyczyną było obrócone mocowanie skrzyni, taka profilowana blacha, można ją było zamontować na dwa sposoby, przez pomyłkę wybrałem ten gorszy, nie był to opel. kupiłeś to auto już z tymi wadami? a może coś wymieniałeś lub poprawiałeś i tam należy szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , po świętach podjadę do warsztatu. Wygrało oczyszczenie przepustnicy i odmy ,spróbuję, ale jak napisał kolega JAREK65W to nie pomogło .

Reset wartości adaptacyjnych ECU robiłem 3 razy -nie pomogło. Zero błędów w Tech2.

MIMINEK1177 - auto kupiłem było obsługiwane w ASO przez prawie 5 lat (leasing) potem jak mechanik stwierdził- zaniedbane przez 8 mies.

 

Może inne pomysły ? Żadnej przyjemności od jazdy, jakość jak nie niemiecka , nawet stara Almerka pracowała przyjemniej.

Edytowane przez urfeen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset wartości adaptacyjnych ECU robiłem 3 razy -nie pomogło. Zero błędów w Tech2.

 

Tak z ciekawości to reset - tylko za pomocą Techa ?

Czytałem opinie z autoryzowanych servisów że w AH to nie bardzo da się , ktoś zna prawdziwa odpowiedż ?

pozdro

Edytowane przez jarek65w

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Możliwe że coś nie tak z zapłonem, ewidentna wina siedzi w silniku. Na początek sprawdził bym świece i cewkę. Czy ta usterka wystąpiła po jakiejś naprawie lub wymianie jakiejś części eksploatacyjnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś nie tak z zapłonem, ewidentna wina siedzi w silniku. Na początek sprawdził bym świece i cewkę. Czy ta usterka wystąpiła po jakiejś naprawie lub wymianie jakiejś części eksploatacyjnej?

 

taki kupiłem , świece nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności