Skocz do zawartości

Dużo paląca Corsa lub znikające paliwo


Gość SoJeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od czasu zrobienia silnika zauważyłem ze corsa duzo pali albo znika jej paliwo. Zmieniałem sondy i to samo. Raz na 9 litrach przejechałem 80km teraz na 9 litrach przejechałem 33km i paliwo zbliża się do rezerwy. Nigdzie nie czuć paliwa, nic nigdzie nie kapie, nie wiem jak pod spodem bo nie mam gdzie wjechać, ale może juto sprawdzę jak do kumpla wjadę. Pisze bo może ktoś orientuje się gdzie leży problem i mnie pokieruje czego szukać. Komp żadnych błędów nie pokazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od czasu zrobienia silnika zauważyłem ze corsa duzo pali albo znika jej paliwo. Zmieniałem sondy i to samo. Raz na 9 litrach przejechałem 80km teraz na 9 litrach przejechałem 33km i paliwo zbliża się do rezerwy. Nigdzie nie czuć paliwa, nic nigdzie nie kapie, nie wiem jak pod spodem bo nie mam gdzie wjechać, ale może juto sprawdzę jak do kumpla wjadę. Pisze bo może ktoś orientuje się gdzie leży problem i mnie pokieruje czego szukać. Komp żadnych błędów nie pokazuje.

 

10 litrów na 40km? niemożliwe żeby tak chlało jak czołg! nawet przy takich temperaturach!, termostat masz sprawny??, najprawdopodobniej gdzieś paliwo ucieka!, może bak ci przegnił i się poci, musisz sprawdzić przewody paliwowe przy filtrze paliwa!, najlepiej zrobisz jak podjedziesz na kanał!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji nawet z uszkodzonym termostatem i lambdą by auto spaliło 9l na 35km to jest akurat niemożliwe kompletnie...

 

Albo wskazówka paliwa pokazuje ci głupoty, albo wtryskiwacz leje non stop paliwo ciurkiem, ale wtedy stan oleju wzrósłby i to sporo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Zatankuj pod korek czyli około 40 litrów i sprawdz ile przejechałeś. Zbiornik w Corsie ma konstrukcję dwukomorową i na zakręcie z rezerwy może wszystko wychlapać do drugiej komory. Pamiętaj zima na krótkich trasach 12SZ pali nawet 10 litrów na setkę i to norma! podczas gdy latem potrafi spalić 5,5 l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wam powiem tak , przesledziłem caly zbiornik i nigdzie nic nie widac zeby byla dziura czy by sie gdzieś pocił. To samo przy filtrze sucho. Weże sprawne nigdzie nic sie nie dzieje. Weże od wlewu nawet sprawdzalem i też nic. Wtryskiwacz daje mgiełke, niedawno co zmienialem pod nim uszczelke bo paliwo kapało. Zmieniłem sonde na inną, stara miała pęknięty kołnierz Zaleje znowu 9 litrów i zobacze ile mi w trasie spali doklądnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów,

dzisiaj spotkałem się z dziwną sprawą w aucie małżonki szanownej.( Corsa B 1,2 8v 1997 - nowy nabytek )

Po przejechaniu ok 250 km auto zgasło ( zatankowałem wcześniej pod korek - pierwszy raz ). Dolałem paliwa,i zapaliła - jakie było moje zdziwienie, jak do baku weszło jedynie 30 litrów...

Jest jakaś przyczyna, czy może Corsy wychodziły z małymi bakami?

Dodam tylko, że po zatankowaniu do pełna, wskaźnik paliwa podnosi się do połowy, potem jakoś go nosi trochę w jedną, trochę w drugą stronę a kontrolka rezerwy wogóle się nie zapaliła.

Pozdrawiam

Edytowane przez czoper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boniek1993

Wychodzi na to że miałeś w baku już 15 litrów i dlatego ci weszło tylko 30l bo bak corsy ma 45-46l.Ja bym obstawiał coś z pływakiem w baku, że ci takie głupoty pokazuje, no ale dziwne znowu że jak dolałeś paliwa to zaskoczyła tak jakby nie było paliwa w baku.To jest raczej dziwne żeby weszło tylko 30l

Edytowane przez boniek1993

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Tomekmim

Znalazł ktoś przyczynę "znikającego paliwa"? Pływak, kontrolka? Mam podobnie w Corsie C, jezdze na gazie, zalałem 20l benzyny i po 170km znow sie zapaliła kontrolka, poziom gazu oczywiscie tez zszedł a teoretycznie niemożliwa jest jazda na 2 zasilaniach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dwoma corsami b i w żadnej kontrolka rezerwy się nie zaświecała. Pdejrzewam, ze po prostu jej nie ma w tych autach, jest tylko czerwone pole na wskaźniku palia, które mówi, że czas na tankowanie. Możliwe też, ze akurat trafiłem na dwa egzemplarze, którym spaliły się kontrolki rezerwy paliwa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności