Skocz do zawartości

zablokowana klapa tylna - Vectra C liftback


Gość VECTRA 3.0 cdti 08

Rekomendowane odpowiedzi

jest bardzo łatwo rozkrecic, jak chodz ciut z technologią jesteś obyty to bez problemu podolasz. ja mysle ze problem nie jest w samym zamku a w tym przycisku co jest na klapie, przynajmniej ja tak mialem i to ponoć częsta przypadłość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam i mnie dopadł problem z nie otwierającą się klapą w poprzednich autach bez problemu sobie radziłem lecz w VC GTS 2003 mam problem z awaryjnym otwarciem bagażnika aby dostać się do mechanizmu. Standardowo jak widzę po opisach ma ten sam problem naciskam czy to klawisz w drzwiach czy na pilocie jest piknięcie, zapala się podświetlenie ramki. Lecz naciśnięcie przycisku na klapie nie wywołuje żadnej reakcji mechanizmu zamka, kompletna cisza.

 

Wszedłem do bagażnika, zdemontowałem półkę nie widzę żadnej zaślepki itp. powykręcałem co mogłem tj. mocowania po bokach klapy na jej zagięciu, zdemontowałem wciskany uchwyt na trójkąt (zauważyłem że ktoś przede mną to robił bo połamał plastiki przy wciskaniu z powrotem).

Próbowałem delikatnie ,,wyszarpać'' tapicerkę lecz nie chce puścić jest od spodu na krawędzi pełno zaślepek i aby je wyciągnąć muszę najpierw klapę otworzyć i koło się zamyka.

 

Prosiłbym o pomoc i pokierowanie jest strasznie zimno :) w bagażniku gdy tam się kręce.

Pozdrawiam

Edytowane przez ENO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś to co pisał Daro83?

 

 

 

 

http://forum.opel24.com/topic/71514-klapa-bagaznika-vectra-c-sedan/

 

 

Moze wywierć otwór w miejscu na filmiku.I zobaczysz czy jest tam blokada.?

Zaślepkę takiego otworu potem kupisz w markecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kombi tylko liftback :( w ten sposób pomogłem kumplowi lecz u mnie nie działa bo nie ma tej dziurki. Nie chcę rozrywać tapicerkę ani niepotrzebnie robić dziur. Ostatecznie całą potnę i do wymiany lecz szkoda skoro ta jest czysciutka itd jak nowa. Liczę że może ktoś miał podobny problem i sobie poradził bez niszczenia wnętrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem ci wersję z mniejszymi zniszczeniami.

Bo otwór można zaślepić i koszt 2 zł a potarganie całej to koszt większy.

A może otwór jest tylko przykryty zamszem i trzeba tylko palcem wyczuć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyrwałam tapicerkę połamałam mocowania naprawiłem zamek, pokleiłem i mam zdjęcie dla potomnych. Można będzie otworzyć awaryjnie nie psując jak ja obicia :) BTW.tej dziurki nie dało się wyczuć tapicerka jest za sztywna.

post-58297-0-15402200-1520680643_thumb.jpg

Edytowane przez ENO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość krzycich2012
W dniu 10.03.2018 o 12:17, ENO napisał:

W końcu wyrwałam tapicerkę połamałam mocowania naprawiłem zamek, pokleiłem i mam zdjęcie dla potomnych. Można będzie otworzyć awaryjnie nie psując jak ja obicia :) BTW.tej dziurki nie dało się wyczuć tapicerka jest za sztywna.

post-58297-0-15402200-1520680643_thumb.jpg

Hej, mam ten sam problem. Co było przyczyną usterki? W jaki sposób naprawiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności