Skocz do zawartości

Corsa B 1.5 TD - znikający płyn chłodniczy


Gość maxfuture

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maxfuture

Witam, mam problem ze znikającym płynem chłodniczym, a ubytek jest bardzo duży w bardzo krótkim czasie. Pod korkiem nie występuje biała maź, nie dymi na biało, nie czuć palonego płynu, poziom oleju się nie zwiększa wraz z ubytkiem, nie widać wycieku pod autem, tak samo brak mokrych elementów we wnątrz pojazdu, nie widać również nic mokrego pod maską. Gdy nalałem wody na maksa do zbiorniczka i na zimnym silniku odpaliłem go to woda w zbiorniku też nie bylgotała jak się to ma przy UPG. O braku płynu dowiedziałem się jak jechałem w trasie i zaczęła mi rosnąć temeratura która dobiła do 100 stopni i wtedy się zatrzymałem na poboczu, para spod maski i syczenie z okolic zbiornika, wymieniłem jedną obejmę dolałem płynu, temperatura utrzymuje się w okolicach 90 stopni cały czas pod czas jazdy ale płyn dalej ucieka. Ktoś spodkał się z czymś podobnym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju może nie uciekać ale dopiero po rozgrzaniu silnika gdy wzrośnie ciśnienie.

Wjedź na kanał i obserwuj przy włączonym silniku.

Sprawdź też czy nie jest mokro pod dywanikami - czasami nagrzewnice ciekną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadparyski

Możesz mieć niesprawny korek zbiornika wyrównawczego, który nie trzyma ciśnienia i płyn wrze.

Edytowane przez dziadparyski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

U mnie dywan od strony pasażera jest cały tłusty własnie od płynu, sprawdź po obydwu stronach. Umnie też znikał z początku rozrywało mi węże, co naprawiłem to w innym miejscu. A na samym końcu ubywał i nie wiedziałem gdzie jest bo nic nie ciekło. Wyjałem bagnet a tam :o - kisiel, uszczelka pod głowicą mi walnęła i cały płyn szedł do silnika. Najlepierw sprawdź bagnet - aby w razie czego nie zatrzeć silnika, później stań w suchym miejscu bez plam, najlepiej przy dobrze rozgrzanym silniku (wtedy masz duże ciśnienie), a dywanik w kazdej chwili zbadaj - oczywiscie nie sam dywanik tylko ten materiał pod nim.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź wszystkie opaski i chłodnicę .. płyn pozostawia bialy nalot po odparowaniiu ewentualnie kolor w jakim jest płyn (oryginalnie opel ma rózowy, ale nie spodziewam się, że jest oryginalny :eek:). Jeżeli zagotowałeś wodę .. to może świadczyć o tym, że nie działa poprawnie wentylator a woda może uciekać przez korek z powodu znacznego wzrostu ciśnienia w układzie. Ale zawsze wtedy pozostają ślady .. mokry zbiorniczek, slady na tym co jest poniżej, zasniety płyn itp. Musisz dokładnie ogladnąc auto .. jezeli wyciek jest duży .. musi pozostawic jakiś slad. Jezeli na postoju nic nie widzisz, może trzeba uruchomic auto i wtedy szukac wycieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxfuture

a więc tak, jak pisałem wyżej, poziom oleju nie wzrósł na bagnecie, tak samo nie ma masła pod korkiem, wnętrze również suche bo to sprawdzałem z każdej możliwej strony. dzisiaj ku mojemu zdziwieniu pod autem była mała kałuża i widać mokre elementry silnika od strony kierowcy tuż pod głowicą. Co się tam znajduje co może ciec ? Termostat ? Czy może coś innego. Uszczelkę pod głowicą wykluczam bo nie ma żadnych objawów na szczęście ;D

Edytowane przez maxfuture

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , u mnie jest po stronie kierowcy bo mam ją z drugiej strony :-D

Już wiesz że płyn nie znika więc pod auto i obserwować skąd leci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chłodnica oleju, lub przewody do nagrzewnicy .. uszczelka pod głowica też może być, jezeli przeciek będzie na zewnątrz a nie do wnętrza cylindrów lub do kanałów olejowych to tez będzie problem. Musisz szukać .. musi być jakiś ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności