Skocz do zawartości

Problem z komunikatami o usterkach


Gość pawelkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelkrol
A ja mam problem następujący.

Od czasu kiedy kupiłem Astre (2 lata temu) na wyświetlaczu BID pojawiały się komunikaty i o spalonych żarówkach i płynach (spryskiwaczy, poziom chłodziwa). Od jakiegoś czasu zauważyłem że wyświetlają się komunikaty jedynie o przepalonych żarówkach. Nie działają powiadomienia o płynach. Nie ukrywam że jakiś czas temu zmieniałem index wyświetlacza ponieważ przekłamywał Zasięg kilometrów do przejechania na paliwie oraz index audio - zmieniane OP-COMEM CHINA. Być może ma to coś ze sobą wspólnego ale w UEC informacje o usterkach są ustawione na "Występuje". Zauważyłem jednak że w DIS jak dam na "Występuje" i klikne programuj to pojawi się komunikat że programowanie zakończyło się sukcesem ale jak ponownie wejdę w konfiguracje wariantów programu to zamiast Występuje pisze Błędny. Jak zaprogramuje "Nie występuje" to trzyma to w pamięci i nie pisze Błędny. Mimo wszystko w DIS programuje się usterki żarówek (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Skąd jednak po zaprogramowaniu wybija "Błędny" zamiast "Występuje"? Czy przyczyną może być np uszkodzony jakiś czujnik? Np w zbiorniczku płynu spryskiwaczy i dlatego nie chce się prawidłowo zaprogramować?
Edytowane przez pawelkrol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość popencjusz

op-com nie jest doskonały i czasami jedno znaczy całkiem co innego. Czujnik nie jest powodem błędu a raczej błędny indeks. Prawdopodobnie Twój op-com wymaga skopiowania do folderu Twojej astry prawidłowego indeksu. Problem poruszony jest tu:

 

 

 

http://forum.opel24.com/topic/57077-wyswietlacz-gid/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkrol

hmm index chyba razczej nie ponieważ prawidłowy brałem z rozpiski:

 

numer części

13111165 Without BC Not relevant 001

13111165 With BC Not relevant 002

 

wgrałem 00202

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz
Mimo wszystko w DIS programuje się usterki żarówek (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić).

występowanie usterek programuje się też w zespole wskaźników. Jeśli tam masz wyłączone to tam jest pies pogrzebany :)

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

musisz wyjść do menu głównego gdzie masz w liście REC, ECU itd. Powinno też być programowanie zespołu wskaźników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matekogon

Kolego rozwiązałeś problem Bo mam podobny tylko że u mnie wszędzie jest zaprogramowane występuje a nie działa informacja o poziomie płynów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

skąd wiesz że nie działa? Może po prostu nie masz czujników? U mnie wskazuje niski poziom płynu w chłodnicy lecz nie mam czujnika płynu spryskiwaczy i wtyczka jest na stałe zwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności