Jump to content

Recommended Posts

Witam

dzisiaj została zamontowana w mojej Corsie C nowa maglownica formy Qualite France (nie mogę złego słowa powiedzieć na ta firmę bo w rodzinie w paru autach jeżdżą te części i jest ok) chyba lepsza niż chińczyki...

wymieniłem dlatego ze stara stukała na nierównościach... Nowa nie ma tych objawów i nawet idealnie pasuje po założeniu nowej części po dokładnie 27.3 km zrobionych po mieście przy obrocie kierownicy ok 45 stopni jest stuk tak jakby z kolumny jak skręci się mocniej stuki nie występują
Maglownica jest na gwarancji wymieniłem jeszcze drążki i końcówki.... Mechanik mówi ze to może być winna krzyżaka co o tym sadzicie Panowie?

a co za problem zanurkowac i sprawdzic krzyzak ??

Wszystko już jest ok krzyżak był złe ustawiony i złe dokręcony . Zrobiłem już 400km i jest wszystko dobrze

krzyżak był złe ustawiony

możesz coś więcej napisać o tym, że był źle ustawiony? U mnie kiedyś był wymieniany krzyżak bo stary stukał na nierównościach ale nowy też już stuka i tak teraz myślę, że to może kwestia ustawienia... Może dał byś radę zrobić zdjęcie na połączeniu krzyżaka z kolumną?

postaram się zrobić zdjęcia. raczej tak mechanik(znajomy) zobaczył to i stwierdził ze krzyżak jest w złym położeniu i o coś haczył. Odkręcił krzyżak podniósł kierownice na maksa do góry ustawił go, przykręcił i wszystko teraz gra nie słychać ani maglownicy ani krzyżaka

W tym sęk, że krzyżaka nie można ustawić źle, bo wystający "bolec" maglownicy ma "kwadrat" którego jeden bok jest wypukły (półokrągły) i tylko w jednej pozycji wchodzi do krzyżaka.

Otwiera się ok. Według drugiego rusunku wynika, ze trzeba jakieś dwie kreski ze sobą zgrać? Musiał bym kiedyś zerknąć jak to u mnie wygląda.

Bad, to co piszesz jest ok, ale można jeszcze regulować zamocowanie na tym wystającym trzpieniu - wyzej lub niżej - z dobre 3 cm i ciekaw jestem czy powinno być mocowane jak najniżej, na środku czy może jak najwyzej i czy ma to jakiekolwiek znaczenie...

W tym sęk, że krzyżaka nie można ustawić źle, bo wystający "bolec" maglownicy ma "kwadrat" którego jeden bok jest wypukły (półokrągły) i tylko w jednej pozycji wchodzi do krzyżaka.

tak masz racje a nowa maglownica miała inny ten bolec niz w oryginalnej i dlatego krzyżak zle się ustawił stad było to strzelanie przy obrocie kierownica

Siemka,

wczoraj zawitałem do mechanika bo cos stukało na nierównościach po podniesieniu auta okazało się że to maglownica, jaka polecacie ewentualnie sklep gdzie można kupic pewnie?