Skocz do zawartości

Astra J - osłona pod silnik


Gość radoszadok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radoszadok

To mój pierwszy post więc chciałem się na początku przywitać i prosić o wyrozumiałość. Niedawno kupiłem Opel Astra J 1,4 benzyna turbo. Pojazd ten fabrycznie nie jest zaopatrzony w dolna osłonę silnika. Zastanawiam się nad sensem montowania takowej, a jeśli już to czy warto inwestować w zamienniki, czy kupić używkę oryginalną. Dodam, że jeżdżę po utwardzonych nawierzchniach i dość niewiele kilometrów rocznie.

Będę wdzięczny za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Plusy osłony pod silnikiem:

- w zimę lepiej się dogrzewa i troszkę dłużej trzyma temperaturę

- silnik nie jest ubrudzony (w szczególności wrażliwe elementy np. kompresor klimy czy alternator)

- maska od wewnątrz nie jest ochlapana a komora silnika wygląda po ludzku

- turbina, kolektor wydechowy, nie są narażone na gwałtowne zmiany temperatury powodujące możliwość pęknięcia (np wjazd w kałużę)

 

Minusy:

- w przypadku wycieku niewidocznego z góry (np z misy olejowej czy z układu chłodzenia) pod autem nie ma żadnej plamy skutkiem czego nie wiesz, że coś jest nie tak

- w lato mocniej się grzeje

- kiepskie zamocowanie powoduje klepanie takiej osłony lub furczenie przy dużych prędkościach

- osłona jest dodatkowym elementem do demontażu w wypadku napraw czy serwisu wymagającego dostępu do silnika od dołu

 

Spokojnie można brać zamiennik, nie jest to jakaś tragedia. Typowo kosmetyczne rzeczy do poprawienia i można montować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik z HDPE w zupełności Ci wystarczy.

Warto zainwestować z uwagi na chociażby syf, śnieg i błoto, które nie będzie się w takiej ilości dostawało do osprzętu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radoszadok

Tak jak wspomniałem mam benzynę jednak po tym co przeczytałem zastanawiam się na zakupem oryginału tej osłony. Autko kupiłem dokładnie wczoraj i jestem jeszcze trochę spanikowany. Mam wprawdzie 20 letnią Vectrę ale to zupełnie co innego i nie chcę teraz nic popsuć dlatego chodzą mi po głowie zupełnie może niepotrzebne i na wyrost wydatki - żeby było lepiej ;-) W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez radoszadok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce swoje pieć groszy he. Jak kolega zdecyduje się na montaż tej osłony to niech sprawdzi czy w zestawie są spinki do przykręcenia tej osłony bo fabrydznie nie są one montowane na saniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można brać zamiennik, nie jest to jakaś tragedia. Typowo kosmetyczne rzeczy do poprawienia i można montować.

 

No bez jaj, ja kupiłem w auto-landzie za 110 zł i osłona pasowała idealnie, żadnego furczenia ani innych niechcianych efektów dźwiekowych nie słyszałem a jeżdze codziennie expresówką do pracy. Także zależy co się kupuje. Osobiście polecam odwiedzić jakiś sklep motoryzacyjny zamiast szukać czegos na alledrogo.

 

Aaa i proponuje brac taką która ma demontowaną klapkę pod miska olejową. Ułatwia to wymianę oleju. ;>

Edytowane przez Cris91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radoszadok

Jak kupię to założę, wjadę na kanał i pocykam kilka fotek. Na razie zastanawiam się nad zakupem przed zimą. Myślę, że jeśli już to na wiosnę (boję się urwać zimą) Póki co kasa idzie jak woda na inne pierdoły, które oczywiście wydają mi się niezbędne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności