Skocz do zawartości

Astra J - osłona pod silnik


Gość radoszadok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość huri_khan

Jako że Cruze jest bliźniaczym modelem to u nas na forum (http://forum.chevroletteampoland.com) także był poruszany temat osłony pod silnik.

Oryginalne osłony do benzyny i diesla są inne.

 

Natomiast co do samych osłon, to GM w Cruzie z silnikiem benzynowym nie zaleca ich stosowania (potwierdziły to dwa ASO na Śląsku),osłona nie jest stosowana z powodu "bilansu termicznego silnika"

Nie wiem czy poniższe linki mają coś z tym wspólnego

http://www.autotrader.com/research/article/car-recall/172149/chevrolet-to-recall-475000-cruze-sedans.jsp

http://gmauthority.com/blog/2012/04/watch-as-a-chevy-cruze-burns/

 

Podejrzewam że w Astrze może być podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

mam roczną Astrę III 1,6 w benzynie i niedawno musiałem zaliczyć obowiązkowy przegląd i tam pracownik powiedział mi że nie ma sensu montować osłon pod silnik w autach z benzyną, tym bardziej że pod spodem jest katalizator który bardzo mocno się nagrzewa i może tym bardziej uszkodzić tą osłonę (bo brak przewiewu).

 

Moja osłona była montowana przez znajomego mechanika, pasowała idealnie i on zamawiał z firmy w której sam kupił. Mówił że to bardzo przydatna rzecz, chroni silnik od spodu, czy to od kamieni, czy też brudu i soli.

 

Czy taka osłona może w jakikolwiek sposób zaszkodzić? Poza tym co napisaliście powyżej że nie widać ewentualnych wycieków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w osłonie masz chyba wloty na nawiew powietrza?Katalizator ma się nagrzewać bo wtedy on pracuje.Dzięki osłonie w zimie minimalnie szybciej (przynajmniej w mojej Mery) się nagrzewa.Silnik jest czysty od spodu,misa nie poobijana.Dla mnie same zalety

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość radoszadok

Ja założyłem (tzn mi założyli) taką osłonę pod silnikiem jakiś czas temu i jestem zadowolony. Nic nie "lata", wszystko trzyma się idealnie a i silnik nagrzewa się zdecydowanie szybciej i co do tego nie mam wątpliwości. Silnik zawsze od zakupu samochodu miałem czysty więc taki pozostał. Jedyne co mnie wnerwia to, że przy prędkości coś zaczyna jakby się jakby delikatnie obijać, pocierać gdzieś w komorze silnika, nadkolach ale to chyba nie ma z ta osłoną nic wspólnego, czytałem, że to może być plastikowe nadkole które "powiewa" na wietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności