Skocz do zawartości

Astra H. Wymieniony regulator napięcia oraz diod i znowu problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pimpek19765

kurcze,tam diody przelutowac to kosmos, wszystko trzeba rozbierac,ale juz nie jest pewne ze sie ten mostek złozy,to plastiku kupa,a inaczej zalane plastikiem jest, ale jezeli mi sytuacja sie powtórzy to przelutuje na mocniejsze diody. A co z tym kablem,jak go przedluzyc?nierozumiem. Moze myslisz o dolozeniu jeszczejednego kabla,tez gdzies czytałem cos na ten temat,ale nikt tego konkretnie nie opisuje jak to zrobic w asterce z17dth.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pimpek, wiem że tragedia, ale taki urok auta. Co do przedłużenia kabla, rzeczywiście im dłuższe kable, tym grubsze się stosuje, żeby ograniczyć spadki mocy, dlatego wydłużenie może mieć sens, ale ja bym nie ryzykował, dlaczego? A przede wszystkim dlatego, że żeby odnotować odpowiednio duży spadek mocy ttzeba zastosować dłuuugi przewód, ale gdzie go wtedy schować? A jeżeli komuś do głowy przyjdzie zwijać go, to lepiej niech wróci do czasów picia mleka. Ale może się mylę, swoje dywagacje opieram na wiedzy z fizyki, teochę o prądzie było i o indukcji. Lepiej poszukaj jakiegoś dłubaka, który przerobi Ci mostki, albo poszukaj mostków w zakładach, które robią tylko to. Jutro podjadę do takiego, który jest w mojej miejscowości i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pimpek19765

Dziękuje Ci za zaangarzowanie, narazie doszedł mi mostek z regulatorem,musze go wymienic,ale czasu brak :shy: . Moze jutro sie za to wezme,jak z pracy wróce. Będe czekał na Twuj "znak" :rotfl: . Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisaj nie mogłem się ruszyć, ale na jutro mam troszke jeżdżenia zaplanowanego, to podjadę :)

dobrej jakości mostek około 70-80 dych. Za przerobienie 100 , ja za diody płaciłem coś koło 40 dych, ale to trzy lata wstecz. Tak mają się sprawy. Jednak Ty już graty masz, więc składaj i śmigaj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedluzyc o polmetra albo metr. Zawsz emozna ten kabel puścić na około. Najlepiej jakby byl nawet troszke cienszy jak ten ori. Nie bedzie takiego uderzenia pradowego zaraz po odpaleniu auta. Chyba z ektos sobie chcec to niech wymieni diody na mocniejsze. W standardzie sa zazwyczja 35 amperowe i mozna zastapic je 60 amperowymi to nie powinny juz nigdy siąść.

 

Przedluzenie kabla przerabialem u ojca w sztaplarce bo jego współnik wspanialomyslnie wymienil cala kabloteke w sztaplarce ącznie z regulatorem i po odpaleniu sztaplary odrazu jej daje na gaz konkretnie. Diody mozna bylo wymieniac co kilka dni bo tak siadaly. Dajesz mocniejsze diody i kabel cienszy albo dluzszy i juz masz spokój. Pamietac trzeba ze opor wzrasta naprawde nieznacznie i przy niskich pradach przpelywajacych nie ma prawie to znaczenia ale pry duzych strzlach pradu czyli po kilkadzieisat amper jest juz zauwazalny spadek bo zamiast 30-40 maper bedzie 20-25 amoer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Wesoły z tym co piszesz, jednak mam nadzieję, że świadom jesteś konsekwencji takich "usprawnień" przez kogoś, kto o elektryce pojęcia nie ma? Dlatego wolę wymianę diód na mocniejsze. U mnie po trzech latach jest spokój. Jest jeszcze jedna sprawa :) dlaczego samochody są tak awaryjne teraz? Wydaje mi się, że starają się okroić je z każdego cm i mm dokładając co raz więcej udogodnień, ulepszeń i udziwnień. Niestety coś kosztem czegoś, smutna to prawda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pimpek19765

Dzis po pracy zamontowałem alt,z wymienionym mostkiem i reg nap,auto pali,jezdzi. Ładowanie mam w przedziale 13,70- 13,80. Czy to nie za mało. Dodam ze to pomiar pod obciązeniem,(tylna szyba,swiatła,radio itp.) Beaz obciazenia niewiele inny,bo 13,70 -13,75. Wzasadzie to bez róznicy. napewno swiece dogrzewały jeszcze bo wszystko na postoju patrzałem bez rozgrzania silnika. Ajak u was chłopaki z ładowaniem? jakie odczyty macie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w czym ten altek wymioeniany. W 1.7 jest troszke wiecej grzebania. Diody kupisz po okoo 6-7 zl za szt wiec w zaciszu domowym to wychodzi niewiele.

 

Co do tych wynikow to wy mowicie laodwanie a od kiedy to ladowanie wyraza sie w voltach. W voltach wyraza sie napiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności