Skocz do zawartości

centralny zamek,lusterka i klakson Sintra


Gość kmitus1

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich skrzynkę z bezpiecznikami wymontowałem ,rozebrałem i wszystko wyczyściłem bardzo dużo dłubaniny.Skrzynka ogólniebyła w bardzo dobrej kondycji ale i tak wszystko czyścilem.Po zmontowaniu okazało się iż klakson dalej nie działa ze schematów które dostałem wywnioskowałem że plus na ńóżke przekażnika 86 którą Kacper poradził zmostkować z bezpiecznikiem powinien przychodzić z centralnego modułu sterowania lecz nie podaje + moduł.rozbebeszyłem pół auta aby uruchomić centralny zamek ale nic z tego wszystko wskazuje na moduł. Przy okazji rozbiórki auta i prześledzeniu instalacji natrafiłem na złączke prawdopodobnie fabryczną po stronie pasażera na podłodze na wysokości fotela która podaje + na lusterka i na przełącznik drzwi centralnego ,była cała zaśniedziała.Naprawiłem łączenie i lusterka zaczęły działać ale centralny dalej martwy,wychodzi na moduł.

Mam pytanie do forumowiczów czy ktoś z Wrocławia jest szczęśliwym posiadaczem Sintry i podmienił by się ze mną na chwilę moduł centralnego sterowania w celu sprawdzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

814p.png

 

Coś źle interpretujesz schematy. Plus jest na przekaźniku cały czas z bezpiecznika F67. Rozmontowanie skrzynki miało na celu przywrócenie tego połączenia pomiędzy bezpiecznikiem a przekaźnikiem. To jest to co dla testu robiłeś wcześniej robiąc mostek z bezpiecznika do przekaźnika.

Przekaźnik jest uruchamiany za pośrednictwem przycisku w kierownicy S64 który podaje minus na przekaźnik.

Jak wiadomo do zadziałania przekaźnika potrzebny jest plus i minus. Plus już jest z bezpiecznika (lecz u Ciebie go brak) a minus podawany jest przycisk w kierownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem te bezpieczniki złożyłem dobrze ale patrząc na rysunki które mi dołączyłeś w celu rozebrania skrzynki z bezp.to te druciki w srodku nie łączą bezpośrednio tego bezpiecznika z przekażnikiem.


Sorki że sie nie przywitałem, powiedz mi jaki sygnał przychodzi na przekażnik od strony modulu przez ta złączke J2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie dałeś znać jak miałeś rozmontowaną skrzynkę i zauważyłeś że nie ma tam bezpośredniego połączenia.

Klakson będzie działał nawet jak odepniesz całkowicie moduł nadwozia (BCM)

Można się tylko domyślać że moduł podaje minus tylko w określonych sytuacjach, np po uruchomieniu alarmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to brak połączenia pomiędzy przekaźnikiem a bezpiecznikiem.

Wieczorem przyjże się dokładniej instrukcji z naprawy skrzynki odnośnie tego połączenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-42195-0-12242200-1392615329_thumb.jpgCześc Kacper widzę że zrobił się mały kłopot bo ja miałem inaczej, może poprzedni właściciel wymieniał tą skrzynkę i dał z innego modelu sintry czy we wszystkich jest tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności