Skocz do zawartości

centralny zamek,lusterka i klakson Sintra


Gość kmitus1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witaj kolego przekazniki są sprawne kostki spróbuje jutro znalezć i je przejrzeć ale wydaje mi się że przewody są ok bo jak naciskam rygiel od strony kierowcy lub pasażera to słychac jak pracuje moduł sterowania za bezpiecznikami a nic się nie zamyka oprócz tylnej klapy i to też od czasu do czasu


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem te kostki na przewodach sa w drzwiach?

Edytowane przez kmitus1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmitus - nie w drzwiach tylko na słupku, ale może też nie być styku w samych ryglach - siłownikach elektrycznych, lub jakieś uszkodzenie mechaniczne. Klakson sprawdź na wiązce pod kierownicą - jak na krótko działa to znaczy że padła taśma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klaksonów - są dwa, jest jeden przekaźnik i jeden bezpiecznik. Dla sprawdzenia wyjmujesz przekaźnik i robisz zworkę jeśli zadziała klakson to taśma w kierownicy lub coś pod przyciskami w kierownicy. Ewentualnie sam przekażnik, ale dla testu możesz podmienić z innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A koledzy twierdzili ze przy sintrze chyba juz wszystko opisane i nie ma zagadek a tu prosze

Przecież to norma że od czasu do czasu coś nie łączy :-)

Kmitus, pisz co i jak. Daj znać o postępach a powoli uporamy się z problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klaksonów - są dwa, jest jeden przekaźnik i jeden bezpiecznik. Dla sprawdzenia wyjmujesz przekaźnik i robisz zworkę jeśli zadziała klakson to taśma w kierownicy lub coś pod przyciskami w kierownicy. Ewentualnie sam przekażnik, ale dla testu możesz podmienić z innym.
dlatego pytałem/zauważyłem ze powinien być przekaznik a ze pisałem z telefonu to nie bardzo miałem jak sprawdzić . Bo też nie wiadomo jak kolega klakson sprawdzał , zakladalem ze "na krótko " czyli dając zasilanie bezpośrednio na klakson . Czasem się zdarza "kumulacja " problemów :-) kiedyś jeszcze w szkole przyjechał klient i mówi ze nie ma z tylu świateł ze coś się stało i nie możliwe ze dwie żarówki na raz się przepalily . A jednak możliwe :-) tylko szkoda ze się posluchalismy i szukaliśmy przyczyny gdzie indziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym fotkę gdzie zworkę na przekaźniku zrobić, Ale mam taką pogodę że psa bym nie wygonił. :-D

Tu jest tak jak piszesz - kumulacja więc najlepiej zacząć od najprostszych testów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o ile centralny i lusterka mogą być jednym problemem to akurat klakson może być drugim . Zresztą kolega coś pisał też o alarmie a z tego co pamiętam to klakson i alarm gdzieś mają wspólny przekaznik/bezpiecznik . Ciężko na odległość , takie trochę wrozenie z fusow :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał już podał wstępnie gdzie zajrzeć, jak nic nie wyniknie to spróbuje zgłębić problem dokładniej. Kończmy OT (jest temat na pogaduszki) i czekajmy na wieści od kolegi :-)


Kmitus, dla sprawdzenia klaksonu wyjmij przekaźnik i zrób zworkę tak jak jest zaznaczone na fotce.

Jeśli nie zadziała to podaj napięcie do pinu nr 1 np z bezpieczników głównych.

ozog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności