Skocz do zawartości

centralny zamek,lusterka i klakson Sintra


Gość kmitus1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mogę znaleźć fotki Siergieja,dotyczyła ona uszkodzonej wiązki kablowej.

Jak zdemontujesz prawy próg od strony pasażera to pod dywanikiem zobaczysz grubą wiązkę, przyjrzyj się czy nie jest gdzieś uszkodzona

Początek tej wiązki jest za skrzynką bezpieczników w kabinie.

 

Sprawdzę u Siebie jak to jest z mostkiem od przekaźnika do bezpiecznika klaksonu, tylko za parę dni bo pogoda deszczowa a nie mam gdzie się schować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kacper to wiązke o której mówisz całą sprawdzałem tam właśnie znalazłem uszkodzony kabelek który dawał + na sterowanie lusterek ale nic więcej złego nie zauważyłem, przyjrze sie jeszcze raz bo i tak mam zdemontowaną tapicerke z tej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmitus, do sprawdzenia centralnego trzeba dużo cierpliwości, samozaparcia, schematy i miernik. Bez tego nie ruszysz dalej.

W schematach (jak nie masz to podeślę) siłowniki są w liniach od 2500 - 2549. Pomiędzy siłownikami i przełącznikami są jeszcze po dwie złączki nie licząc tych w module nadwozia i siłownikach.

Nie wspomnę już o kilometrach przewodów :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper złączki wszystkie posprawdzałem chciałem podmienić moduł, zanim zaczne się dobierać do siłowników lecz zastanawia mnie jedna sprawa otóż siłownik klapy od czasu do czasu działa i tylko on a klapa była wymieniana przez poprzedniego właściciela może reszta siłowników jest zepsuta i jeszcze jedne czary po zakupie wciskając alarm pykał moduł wymieniłem baterie w pilocie i próbowałem zestroić jest martwo.Przyciskając rygiel w drzwiach kierowcy lub pasażera też słychać prace modułu co o tym sądzisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bez rozmontowania sprawdzić siłowniki np w drzwiach suwanych.

 

niżej schemat - chyba wiesz jak czytać

siłownik drzwi suwanych.jpg

 

i dla ułatwienia opis styków na drzwiach

 

złącze drzwi suwanych.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam pewności, ale sprawdź miernikiem na słupku jakie napięcia pojawiają się na stykach, względem styku B gdy zamykasz i otwierasz np kluczykiem.

 

edit

sprawdzałem u siebie na słupku

Na stykach B i E jest cały czas napięcie, natomiast pomiędzy B i pozostałymi pojawia się na chwilkę w czasie zamykania lub otwierania kluczykiem.

 

Na kołeczkach w drzwiach jest też mała rezystancja około 10 Ohm pomiędzy A i B.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Kacper u mnie jest tak:po otwarciu rygla w drzwiach obojętnie czy pasażera czy kierowcy na styku B pojawia się +, na A,D,E,F mam minus. Po zamknięciu rygla na wszystkich stykach mam minus łącznie ze stykiem B


Poprawka żle napisałem po otwarciu rygla na B pojawia się + reszta ma minus, po zamknięciu rygla na E pojawia się plus a na B minus to znaczy to samo co u ciebie ,niestety siłownik nie pokazuje u mnie żadnej rezystancji tzn. padł . W wolnej chwili wymontuje któryś silownik i dam znać co i jak,ale jaki zbieg okoliczności żeby 4 siłowniki naraz.Widocznie poprzedni właściciel olewał sprawe i nie przeszkadzało mu to ja nie odpuszcze.


To wszystko oznacza że nie znając zasady pracy modułu nic nie wyczytamy z tych schematów przynajmniej jeśli chodzi o urządzenia wspólpracujące z modułem, w przypadku centralnego zamka zmienia biegunowośc na kablach zasilających silnik i to by się zgadzało ,raz wdół raz do góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem wszystkie napięcia względem styku B tak jak na fotce (nie sugeruj się napięciem bo mi trzeciej ręki brakowało :-D )

Pomiar robiłem na prawych drzwiach. Tak jak na fotce jest cały czas napięcie a na pozostałych tylko przez moment w trakcie przekręcania kluczyka.

Photo0248.jpg

 

Możliwe też że siłowniki masz sprawne, a tylko wtyczki w samych drzwiach nie kontaktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności