Skocz do zawartości

jaka antena (magnes)?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej i dzisiaj jest ta sama zasada. A ty kolego dodając te 1,5 metra kabla wyszedłeś na połowę długości fali nie biorąc pod uwage współczynnika skrócenia. Prawidłowa długość kabla do cb powinna wynosić 3,64 m. Tak mówią ci co zajmują się tym profesjonalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dawniej i dzisiaj jest ta sama zasada. A ty kolego dodając te 1,5 metra kabla wyszedłeś na połowę długości fali nie biorąc pod uwage współczynnika skrócenia. Prawidłowa długość kabla do cb powinna wynosić 3,64 m. Tak mówią ci co zajmują się tym profesjonalnie.

Mi też gośc co zakładał cb nie chciał przedłużyć kabla bo mówił że antena sie nie zestroi itp. Sam sobie przedłużyłem i po paru dniach pojechałem sprawdzić swr do serwisu i gość powiedział że swr jest dobry taki jaki był, jak mu powiedziałem że przedłużyłem kabel o te 1,5 m to nie chciałwierzyć. W serwisach obstają przy tym że sięnie przedłuża i już, po co maja dodatkowo się w to bawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z cb-forum twierdzili, że mogę sobie wydłużyć kabel o ile tylko chce. Jeśli faktycznie tak się da to biorę Sirio AS-100, jeśli nie to tak jak Pawlusza radzi, Wilsona :wink:

Jak myślicie - jakie realne zasięgi wyciągne z tym moim Unidenem 520?

 

I co w końcu z tą klapą? Da radę na tak małej powierzchni? Zdarza mi się jeździć bardzo szybko i nie chciałbym żeby mi antenka odleciała :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo z grubsza mówiąc to ok 10 km. Na zasięg składa się wiele czynników, pogoda, propagacja fal, przy deszczowej pogodzie dolecisz dalej niż przy słonecznej.

Antena na klapie nie powinna stwarzać problemu, trzyma sie mocno i do 150 powinna wytrzymać a dalej to już ryzyko. Największe prawdopodobieństwo spadnięcia jest gdy jedziesz szybko i z przeciwka przejedzie duży samochód lub TIR wtedy podmuch swoje moze zrobić.

Tak poza tematem, nie zastanawiałeś się nad przesident Indiana mocowana na stałe? To heikal i przy takiej samej długości jak AS100 ma lepsze osiągi a i z chowaniem i wyciąganiem nie ma zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo że chodzi mi o zasięg szacunkowy - trochę już CB pojeździłem i wiem, że odległości są bardzo zmienne. Słyszałem właśnie, że taki podmuch może być bardzo niebezpieczny dlatego antenkę będę stawiał od strony pobocza :D Co do antenki na stałe - są dwa małe "ale": okoliczne gnojki, które bardzo lubią cudzą własność oraz problem z zamocowaniem - uchwyt klapowy zostawia po sobie ślady. Niedługo dam znać na co w końcu się zdecydowałem.

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc anten montowanych na stałe ma wykręcany bacik z cewką, więc o złodziei się bać nie musisz, co do uchwytów to każdy oprócz syfa 40:) Lub antena montowana w dziurkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc anten montowanych na stałe ma wykręcany bacik z cewką, więc o złodziei się bać nie musisz, co do uchwytów to każdy oprócz syfa 40:) Lub antena montowana w dziurkę.

Ale z tym wykręcaniem to więcej roboty niż szybko ściągnąć magnesówkę :mrgreen:

Miałem ową 40 na sedanie przez parę dni i faktycznie syf niemiłosierny - wróciłem do magnesowego placka. A dziurka to już kompletnie odpada - nie mam serca wiercić w mojej Asi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności