Skocz do zawartości

jaka antena (magnes)?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kolego marmat, z tych co podałeś polecam Wilsona jeżeli zależy Ci na długości kabla (5m) a jeżeli nie to Sirio AS100

Nie tylko długość kabla ale lepszy magnes,mniej zbiera śmieci z otoczenia i lepiej wykonana(poprostu trwalsza).Jeśli 1m to tylko Wilson a dłuższą Santiago 600 a jak jeszcze dłuższa to Santiago 1200 i to są najlepsze w tej chwili antenki na rynku w rozsądnych pieniądzach.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Kolego Pawlusza, z tego co się zorientowałem to kolegę marmat, interesują tylko "magnesy" , a Ty podałeś antenki montażowe ;) Santiago 600 i Santiago 1200 no i ceny też nie małe. Ale co do Wilsona to się zgadzam. Osobiście polecam (jak w poście wyżej) SIRIO ML-145 :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego lukasus9 ja mam santiago 1200 na magnesie 16cm i nie narzekam,pięknie sie zestroiła i jeszcze nie spadła a czasami testuje.SIRIO ML-145 nie jest zła ale jak bym miał wybierać to kupił bym Wilsona zresztą mam.A nie tak dawno koledze ukradli SIRIO ML-145 i pożyczył odemnie Wilsona(to jego opinia) miał kupić SIRIO ML-145 ale po kilku dniach z wilsonem kupił Santiago 1200 bo sirio jest porównywalna z wilsonem.

Poprostu najlepiej potestować samemu i wyrobić sobie własne zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

koledzy ja mam radio midland ale antena president kruciutka i sciaga nawet na ponad 20km odbior mam super.polecam anteny president. za antene dalem 160zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20km to minimum 2m długości musi mieć. W bajki nie wierzę. Chyba, że mówisz, że słyszałeś z takiej odległości, ale tylko i wyłącznie bazową stację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

antena president kruciutka i sciaga nawet na ponad 20km

Jaka antena (model) ?

Gdzie i jak jest umocowana ?

Jak zmierzyłeś tą odległość ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam.

Do tej pory miałem helikal Presidenta Gamme 90 na magnesie 165mm ale antenka jeździła na sedanie rodziców;] Przesiadłem się na swoją Astrę G hatchback i pojawił się problem. Jestem raczej estetą i nie chciałbym żeby mi antenka jeździła na dachu, w grę wchodzi tylko antena na klapie na magnes (za dużo szczylów mam w okolicy). I tu koledzy pytania do was: powiedzcie mi jaka antenka magnesowa zmieści się na tylnej klapie? Czy to nie za mała powierzchnia dla magnesu (gdzieś czytałem, że wokół magnesu powinno być ok 10cm blachy, żeby siła przyciągania była jak największa)?

 

Szukam antenki maksymalnie do 1 metra.

Na Presidencie miałem zasięg ok 10-15km, więc tak okolice 10km mnie zadowolą ??? Anteny, które rozważałem i powinny się zmieścić na klapie:

 

1) Sirio AS-100 (podobno bardzo dobra ale trochę kabel ma krótki - 3,64m)

2) Wilson Little

3) Hustler IC-100

4) President Florida

5) Pirat (jakiś duński helikal, podobno też kozak)

6) Sirio Silver 90 (chyba jakaś nowość, też trochę krótki kabel)

 

Osobiście skłaniam się ku tej Sirio AS-100 (o ile da się przedłużyć kabel) lub ku Wilsonowi. Jeśli macie jakieś inne propozycje mieszczące się w moich wymaganiach to walić śmiało.

 

Pozdrawiam,

bleh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o ile da się przedłużyć kabel)

 

kabla przy antenkach ni powinno się ani ciąć ani sztukować bo długość kabla jest zależna od długości fali (połowa dł)

www.e.strefa.pl jest tam artykulik CB Radio - Strojenie anteny do CB myślę że sporo się można poczytać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do tego to nie masz racji. Dawniej było zasadą że kabli się nie skraca ani nie przedłuża. Teraz można śmiało wydłużać bo w skracaniu sensu nie widzę. Sam w ML145 przedłużyłem kabel o 1,5m i żadnej różnicy nie było SWR również się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności