Skocz do zawartości

jaka antena (magnes)?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kupilem CB-radio Unidena 520 na allegro i mam pytanko jaką antene mi polecicie do tego. Dobrze by było żeby nie miała 2 metry długości;)

wszystko zależy do czego będziesz używał radia

 

- antymisiek (tajny, antena zamiast FM) - sirio triflex

- antymisiek, rozmowy na średnie odległości, antena na magnes do 1m - sirio AS-100

- pełne użytkowanie CB, antena na magnes do 1,5m - sirio ML-145 lub inne ML-145

- większe osiągi tylko anteny około 2m montowane w dziurkę lub na uchwyt - Sirio Performers 5000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

większe osiągi

tylko anteny około 2m montowane w dziurkę lub na uchwyt - Sirio Performers 5000

Tylko musisz wzmocnić dach bo ta antenka swoje waży i może wykrzywić dach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do Ubota Wilsona.Bardzo dobra jakość wykonania,zbiera mało śmieci z otoczenia,bardzo dobry magnes,długi kabel.Jednym słowem najlepsza antenka do 1m.

Santiago 1200 na magnesie 16cm. i nie ma problemu,dziurka nie jest konieczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

z krótkich anten do 1m raczej spróbowałbym z jakąś helikalną. Przedewszystkim nie przepłacaj za presidenta bo w testach krótkich anten raczej nie wypada najlepiej, plasuje się na ostatnich miejscach. AS-100 ludzie sobie też chwalą fajnie się sprawują, a i w testach wypada dobrze. Ogólnie najlepsza cena-parametry-wykonanie jak chodzi o magnes to tylko sirio ml-145 ale to juz długi bat....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepsza o długości do 1 metra jest właśnie antena helikalna Sirio Delta 27. Jej odpowiednik to President Gamma 90 i Sirtel Gamma. Te anteny nie mają sobie równych biorąc pod uwagę długość/zasięg. Ja używam krótszej helikalnej anteny Sirio T3-27 (62cm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepsza o długości do 1 metra jest właśnie antena helikalna Sirio Delta 27. Jej odpowiednik to President Gamma 90 i Sirtel Gamma. Te anteny nie mają sobie równych biorąc pod uwagę długość/zasięg. Ja używam krótszej helikalnej anteny Sirio T3-27 (62cm).

Dlatego też pokombinowałem trochę i zostałem przy mojej Gammie ;) Placek 9cm z silniejszym magnesem i daje rade.

Niemniej jednak dzięki za rady.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jacko323

Witam koledzy mam zamiar kupić CB i prosze o jakąkolwiek porade może już ktoś ma taką antene zamontowaną chodzi o DELTA 880 przeklejana na szybę, czy warto tą antenke kupić czy jest ona strzału nie warta, z góry dziękuje oraz pozdrawiam ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacko323

Samo mocowanie tej anteny świadczy o jej wątpliwej jakości.

Witam ktoś powiedział mi że podobno sygnał przechodzi przez szybe na podczerwień jak w pilotach do telewizorów ale czy to prawda zielonego pojęcia nie mam pozdro :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności