Skocz do zawartości

jaka antena (magnes)?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tajga75, przykro mi że tak się stało. Ja polece Ci sirio ml-145 ponieważ z taką jeżdze i nie mogę narzekać bo sprawuje się doskonale. Cena wg mnie jest przystępna. Możesz jeszcze kupić presidenta ml-145, ale jest trochę droższa. nie jeździłem z nią, ale słyszałem że w zasięgiu nie ma różnicy, jest tylko lepiej wykonana. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

obecnie posiadam antene president'a ML-145 na megnesie (bat ponad 1,5m).Antena nie jest może tania(około 180-200zl)ale według mnie warta wydanej kasy(bardzo dobrze zbiera, zasieg około15-20km) :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś to, co napisze pomoże w przyszłości. Najlepsze anteny to anteny duże od 1,5 m z górę. Podany zysk, w dB to tylko chwyt marketingowy, ponieważ nie ma to wiele wspólnego do osiągów anteny tak samo jak moc maksymalna.

 

" parametr, podawany w dB, charakteryzuje wzmocnienie w kierunku maksymalnego promieniowania. Mówi ono o tym, ile razy większe jest uzyskane natężenie pola w stosunku do promiennika wzorcowego. Z reguły w skróconej handlowej informacji nie podaje się, o jaki promiennik wzorcowy chodzi: czy o dipol półfalowy, czy o promiennik izotropowy (wielokierunkowy). " Prawie każdą antenę należy ustawić nawet po skróceniu lub wydłużeniu kabla. Jeszcze raz wspomnę o prawidłowym zmasowaniu anteny, co tej jest ważne. Najlepsze efekty uzyskamy przy bezpośrednim przykręceniu anteny do nadwozia samochodu najlepiej w jego centralnym punkcie. Moje zdanie jest takie... każda sroczka swój ogonek chwali. Jeśli kupno droższej anteny o podobnych parametrach, ale lepszego producenta w jakiś sposób sprawi ze poczujemy się lepiej to ja kupmy. Jeśli zastanawiamy się czy dana antena nie jest dla nas za droga to lepiej zainwestujmy w tańszą wersję.

 

 

pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie rady, jutro jadę po antenę. Ponieważ jeszcze nie do końca zdecydowałam, co to będzie, uzupełnię info po zakupie. No i oczywiście nie omieszkam podzielić się z Wami swoją opinią w tym temacie :wink:

 

 

No i zagościł na dachu Asterixa President ML-145. Jedyne co mogę stwierdzić, to to że zasięg zdecydowanie poprawił się w stosunku do Hustlera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ludziska, jak to jest z tymi antenami... magnesówki trzeba stroić ? czy nie ? jedni mówią że tak w sklepie powiedzieli, że stawiam na dach i po wszystkim.... i komu wierzyć ?:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
ja słyszałem od wiray ze trzeba stroic te na stałe a magnesówki nie!

to jak to jest?? i taka jescze sprawa bo znajomy ma 2 autka dresvagen passat i jakąs terenówke i chce kupic 2 radia i jedną antene i przekłądać w razie wyjazdu terenówka dla mnie to śmieszne lepiej jedno radio i jedna antena i cały zestaw pzekładac!czyli mam dwa takie same radia i jedna antene czy strojenie musi być za każdym razem!??

 

 

 

 

od 10 lat siedzę w temacie cb wiem jedno

- stroiłem nie jedną antenkę .

każda antena musi mieć dobrą "masę" z pojazdem zamontowana w otworze w dachu wywierconym najlepiej centralnie na środku dachu jeśli to jest możliwe (jest on wtedy "przeciwwagą "- dach auta) po dokładnym zestrojeniu swr-u sprawuje się super :D!;)!:(!!

antena magnesowa po zestrojeniu jest oki kiedy ją się odklei od dachu i postawi ponownie dokładnie w tym samym miejscu gdzie stała popszednio swr będzie dobry .

wystarczy ją w czasie przyklejania do dachu postawić na nim w innym miejscu swr się zmienia :D!:)!:?:!

czyli kilka rad jeszcze raz :?:!:?:!!

 

 

- kupiona antena musi być strojona !(długość kabla antenowego też jest ważna- i ma wpływ na swr :?:

- antenka musi mieć "masę" z pojazdem,

- kabel od anteny do radia nie może mieć "zwarcia "

- jak dobra antena to długa 'smukła '

 

pozdrawiam wszystkich cb-stów i cb-stki !!!!!!!!!!

bajo

w razie problemów piszcie do mnie -pomogę !!!!!!!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się stroi taką atenę? czy jest to jakaś filozofia. Bo chcę kupić, w mojej metropolii jest jeden sklep który się tym zajmuje ale oni mówią, że wszystko już poustawiane i nic nie trzeba robić, więc chyba jest lekka różnica. Jeżeli zakupię na necie to i tak będę musiał dostroić, słyszałem że strojenie kosztuje 30zł a przyrząd do strojenia również 30zł. To moze sobie sam poradzę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

strojenie anteny to nic strasznego :D!!

polega to na dokładnym dobraniu i ustawieniu jej długości za pomocą przyrządu swr -metr.

wymaga to też cierpliwości ..........

ale nie jest straszne!;)

pamiętać należy że antenka musi być dobrze 'zmasowana z pojazdem" i najlepiej żeby ona była w otworze centralnie na środku dachu :(!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

[ Dodano: Nie Mar 18, 2007 22:19 ]

- kabel od anteny do radia nie może mieć "zwarcia "

No właśnie nierozumiem tzn. że przwód antenowy(ta żyłka) niemoże miec stycznosci z plusem w samochodzie ??

 

polega to na dokładnym dobraniu i ustawieniu jej długości za pomocą przyrządu swr -metr.

wymaga to też cierpliwości ..........

Poprostu ustawia się wspólczynnik Fali stojącej :D

Jak SWR wynosi 3 i więcej to przepalisz końcówy mocy w radiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Mam antene

Hustler IC-100 antena magnetyczna

i astre I 99r w sedanie wiec antene ustawilem na srodku klapy baganika pod sama szybs bo tak najladniej si prezentowala czy robi to juz jakas roznice w odbiotze gdy np postawilbym na dachu??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności