Skocz do zawartości

Problem z pedałem gazu


Gość PatrykZukowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PatrykZukowski

Witam posiadam opla astre 2 combi z silnikiem 1.6. Od pewnego czasu tj. 4 dni potworzyla mi sie dwa razy takowa sytuacja.Zapalałem samochód przygotowalem sie do jazdy i w trakcie jazdy obroty silnika mi nie spadaja mimo ze nie mam nogi na gazie to wystarczy bym na chwile wcisnal pedal gazu i zwiekszaja sie obroty ale jak puiszcze noge z pedalu to obroty pozostaja te same, hamulcem oczywiscie moge zmniejszyc obroty ale gdy zatrzymuje się przed przejsciem na pieszych to samochód mimo to mi gazuje aż wyje. Nie wiem na czym może polegać problem. Pozdrawiam i proszę o pomoc Patryk :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oznaczenie silnika jakieś?

X16SZR Z16SE X16XEL Z16XE Z16XEP C16SEL Z16YNG

 

7 silników 1,6 miała, to nie forum wróżbitów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Odgrzebię temat ponieważ mam taki sam problem.

Silnik 1.6 X16SZR

 

- Uprzedzając pytania - linka ani przepustnica nie zamarza bo dziś było około 5stopni (linka wymieniona).

- Przepustnica czysta, sprawdzona ponadto wymieniona wraz z monowtryskiem - efektu brak.

- Krokowiec przy okazji też wymieniony.

- Sprawdzone podciśnienia i wszystkie uszczelki - wszystko ok.

 

U mnie jest tak, że podczas występowania objawów można powiedzieć, że przycina się przepustnica - gdyż linka gazu jest w tym momencie luźna. Ale tak jak pisałem wcześniej przepustnicę wraz z monowtryskiem wymieniłem na inną z silnika w którym wszystko działało - więc problemem chyba nie jest tu przepustnica. Dodam jeszcze, że jak ręcznie pociągnę przepustnicę do obrotów jałowych to samochód będzie jeździł normalnie i bez żadnych problemów - do następnego "zacięcia". Dodam jeszcze, że obroty blokują się w takiej pozycji w jakiej był dodany gaz - pedał gazu wtedy jest dziwnie twardy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik położenia przepustnicy nawala.

Jeżeli ośka przepustnicy się nie zacina, linka też.

Ale twardy pedał gazu to może być zacieranie samego pedału na ośce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa czujniki położenia sprawdzone - na obu to samo. Rozebrałem całą przepustnicę, wyczyściłem ośkę, sprawdziłem sprężyny, sprawdziłem ośkę pedału gazu wszystko wyczyszczone, sprawdzone. Nie mam pojęcia - może jak jest benzyna to smaruje ośkę to wszystko jest w porządku a w momencie gdy postoi to coś się na chwilę zapieka? Chociaż po wyczyszczeniu i przesmarowaniu wszystkiego powinno być ok. Dalszych pomysłów brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów brak, a wiązkę mogę sprawdzić... zastanawia mnie natomiast w czym mogłoby to pomóc? Czujnik ma za zadanie sprawdzenie otwarcia przepustnicy, przesłanie sygnału do komputera, który później dawkuje paliwo. Pytanie brzmi w jaki sposób miałoby to wpływać na blokowanie się gazu? (sprężyna odbijająca działa w nim poprawnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdziles TPS ??

mialem podobny problem w jeepie

TPS dawal sygnal skokowo na ECU skrzyni

na ECU silnika dawal dobry sygnal

i juz byl cyrk

auto samo dodawalo gazu

zmienialo biegi gora dol

na oko tego nie sprawdzisz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności