Skocz do zawartości

Kiedy przekładacie opony na letnie w tym roku ?


Gość lukasztbg

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj zmieniłem opony na letnie. Co prawda w nocy temperatura jest ok. 0C, ale przy moim jeżdżeniu w mieście na krótkie dystanse, skoro śniegu raczej nie będzie to nie mam na co czekać. Kolejek w wulkanizacji nie ma jeszcze :D

 

Jeśli chodzi o wielosezonowe to owszem mają sens typowo do aut poruszających się w mieście. W Warszawie, Wrocławiu a nawet w Lublinie ciężko znaleźć drogi pokryte puchatą pokrywą przez wiele godzin. Opony typu Michelin CrossClimate czy Goodyear Vector4seasons zbierają bardzo dobre opinie.

Na całoroczne opony nie zdecydowałbym się mieszkając na wsi z dala od miasta (dobrze odśnieżanych dróg) i na pagórkowatym terenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Fircyk81

Ojciec w focusie z tyłu ma nalewajki, mają potężny bieżnik - na śniegu i błocie pewnie nie miały by równych. Są dosyć głośne ale problemów po dwóch latach nie sprawiają.Jak kupić starą zimówkę to wolałbym nalewajki.

Ja jednak zdecydowałem się na świeże markowe fabryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mogą być nie równie i stwarzać niebezpieczeństwo przy dużych prędkościach. Mam znajomych które takie ogumienie mają i jedni są zadowoleni inni nie... pewnie to zależy od wykonania..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze słowo ode mnie.. Jeżdżę agresywnie, raczej szybko (co nie oznacza, że duzo więcej niż mozna) i dbając o własne bezpieczeństwo nie kupię nigdy wielosezonowych opon..

Czy w zimie chodzicie w sandałach ?? A w lecie w trzewikach ??

Wcześniej ktoś zauważył, że opona to jedyny nasz kontakt z podłożem - zauważcie, że bardzo mały powierzchniowo - to kilkadziesiąt cm kwadratowych tylko.. Nie ma co oszczędzać..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno opony bieżnikowane to najgorszy wybór. Co o nich sądzicie ?

I tu też nie do końca prawda.

Trzeba zwrócić uwagę czy są to opony bieżnikowane, czy regenerowane, a różnica polega na sposobie przygotowania podkładu opony przed nałożeniem bieżnika.

Widziałem już takie że prawie niczym nie różniły się od zwykłych opon i gdyby nie to że mają swoje oznaczenia i napisy to bym nie rozróżnił.

Miałem okazję korzystać z takich opon - kupione razem z samochodem - z Francji i żeby było ciekawiej w Polsce takie oponki są robione.

Opon bieżnikowanych nie można też włożyć do jednego worka jedne są lepsze a inne gorsze, bo zależne jest to od producenta - żyję długo i długo jeżdżę.

Pamiętam czasy kryzysu kiedy nowe opony były marzeniem nie jednego kierowcy.

Używałem też opon bieżnikowanych i jak wcześniej pisałem jedne były lepsze inne gorsze, na pewno jest to lepsza opcja niż zleżała używana ponad 10 letnia opona nawet wiodącego producenta przywieziona z zachodu.

Silwo zgodzę się z tobą, ale prawdą jest też to że autka ciężarowe mają gumy całoroczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Na lato nabyte 4szt.

Komplet zimowych jest osobno na aluminowej 15"

 

c43d24d39291b4e881c6a30773bd3c3f.jpg

477ca8eb1c00e0b9705d58381a186b3f.jpg

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności