Skocz do zawartości

Sprzęgło kompresora


Gość krywo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam problem,

Trzeci raz padło mi sprzęgło kompresora Delphi, co może być przyczyną? Bo mnie to zaraz do szału dporowadzi, czujnik klimy (ten na chłodnicy) wygląda ze jest ok bo wiatrak ruszał.

Co może być jeszcze przyczyną?

Astra H jest świeżo po wymianie kompresora wraz ze sprzęgłem. Wszystko robił serwis klimy wraz z wymianą osuszacza, czyszczeniem ukłądu nabiciem klimy i smarowaniem

Edytowane przez krywo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam problem,

Trzeci raz padło mi sprzęgło kompresora Delphi, co może być przyczyną? Bo mnie to zaraz do szału dporowadzi, czujnik klimy (ten na chłodnicy) wygląda ze jest ok bo wiatrak ruszał.

Co może być jeszcze przyczyną?

Astra H jest świeżo po wymianie kompresora wraz ze sprzęgłem. Wszystko robił serwis klimy wraz z wymianą osuszacza, czyszczeniem ukłądu nabiciem klimy i smarowaniem

Witam

Sprzęgło pada najprawdopodobniej z przeciążenia spręzarki.Przęciążenie spreżarki moze byc spowodowane przeładowaniem czynnika.

Warto sprawdzic czy chłodziarz ładuje ilość czynnika zgodna z tabliczką znamionową

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub kompresor skorodował wewnątrz ze względu na długi czas nie używania (brak zabezpieczenia wlotów i złapał wilgoć) a teraz stawia znacznie większe opory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Pierwszym pytaniem jest pytanie dotyczące czy pisząc sprzęgło masz na myśli elektromagnes ???

Jeśli tak, to w jaki sposób siadł ???

Wytarło się, spalił się czy ... ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym pytaniem jest pytanie dotyczące czy pisząc sprzęgło masz na myśli elektromagnes :?:

Jeśli tak, to w jaki sposób siadł :?:

Wytarło się, spalił się czy ... :?:

Wczoraj po odpleniu auta, spod maski poszedł biały dym (śnierdziało gumą i spaloną cewką)

Wnioskuje ze poszedł ten dekielek przy rolce kompresora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Wnioskuję, ze spalił Ci się kolejny elektromagnes.

Na twoim miejscu pojechał bym do ludzi którzy Ci robili klimę i najpierw spokojnie, żeby sprawdzili co jest powodem niedziałającej klimy (lub powiedz że przyjechałeś z reklamacją i dobrze by było żebyś miał świadka, ponieważ nie wiem w jakim warsztacie to robiłeś, a można trafić na takie które wezmą odpowiedzialność za swoje winy, jak i na takie, że to klient jest zawsze winny), tym bardziej, że byłeś u nich niedawno.

Jak Ci powiedzą co było przyczyną to możesz ich delikatnie mówiąc krzyczeć.

Kompresor był używany, czy nowy, no i czy zdejmowali sprzęgło z kompresora, a może przekładali stary ze starej sprężarki ???

Wnioskuję, że koło ma luz i szlag trafił elektro.

Oczywiście jak się domyślam, to wyłączyłeś klimę.

A jak masz możliwość, to spróbuj załączyć (z otwartą maską) i zobacz czy nie pojawi się dym, oraz czy się w ogóle załączy kompresor (zadziała elektro).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, ze spalił Ci się kolejny elektromagnes.

Na twoim miejscu pojechał bym do ludzi którzy Ci robili klimę i najpierw spokojnie, żeby sprawdzili co jest powodem niedziałającej klimy (lub powiedz że przyjechałeś z reklamacją i dobrze by było żebyś miał świadka, ponieważ nie wiem w jakim warsztacie to robiłeś, a można trafić na takie które wezmą odpowiedzialność za swoje winy, jak i na takie, że to klient jest zawsze winny), tym bardziej, że byłeś u nich niedawno.

Jak Ci powiedzą co było przyczyną to możesz ich delikatnie mówiąc krzyczeć.

Kompresor był używany, czy nowy, no i czy zdejmowali sprzęgło z kompresora, a może przekładali stary ze starej sprężarki :?:

Wnioskuję, że koło ma luz i szlag trafił elektro.

Oczywiście jak się domyślam, to wyłączyłeś klimę.

A jak masz możliwość, to spróbuj załączyć (z otwartą maską) i zobacz czy nie pojawi się dym, oraz czy się w ogóle załączy kompresor (zadziała elektro).

Kupiłem cały kompresor ( z kołem pasowym sprzęgłem i cewką)

Kompresor był po regeneracji, warsztat montował mi to wraz jak pisałem wyżej z całym serwisem klimy.

Stwierdzili ze wszystko jest ok, do wczoraj.

Jutro tam pojade i powiem ze klima nie działa, może coś wymyślą.

Próbowałem załaczać klimę, przy otwoartej masce - zadnego dymu już nie ma.

Jak patrze pod auto to sprzęgło "łapie" ale klima nie chłodzi, spalanie ma postoju z załączonym przyciskiem klimy pokazuje około 0,5 - 0,6 l/h.

Wcześciej było od 0,9 do 1,1 l/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Jak masz mniejsze spalanie niż zazwyczaj, może to świadczyć, że jednak nie działa.

Powinno być słychać wyraźny spadek obrotów na chwilę podczas załączenia się sprężarki.

Zobacz czy masz dobry bezpiecznik od sprężarki (jak będzie spalony to wymień i uruchom ponownie po czym zobacz jeszcze raz na bezpiecznik).

Kupiłeś cały, tylko czy na serwisie go nie rozbierali (koła i cewkę) a i może nawet jak nie, to powinni sprawdzić odstęp koła od reszty.

Ostatnio rozmawiałem z kumplem, który zajmuje się klimatyzacjami i właśnie mówił mi o tym, że przerwy się ustawia, źle ustawiona może zniszczyć elektro.

Może być też przyczyna np. luzu na łożysku (jak pasek został naciągnięty, to koło pasowe może obcierać o elektro)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wydaje mi sie ze firma ktora zajmuje sie naprawa klim to raczej potrafi byle sprzataczka tam sprawdzic stan łozyska itp. Choc bywa roznie bo czasami jakis praktykant robi. Niech da na reklamacje. To tylko urządzenie i ma prawo sie zepsuc nawet nowe prosto z fabryki.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności