Skocz do zawartości

Rozmowy z Ekspertem Gazowym


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się kilka razy zdarzyło, że do butli weszło więcej niż nominalna jej objętość. Powiedziałem o tym obsłudze stacji i co…? I nic… Mają to głęboko gdzieś i dalej oszukują. Po prostu nie tankuję już na tej stacji koło Bydgoszczy. (Zainteresowanym mogę podać na PW co to za stacja)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Bartek1351 to nie możliwe, żeby ci weszło więcej niż masz npisane na butli, nawet jak się zawiesi to wejdzie ci z 40l nie więcej. Mojemu ojcu jak do butli 42l weszło 45l to zaczął się kłucić, a gość go olewał i też mówił, że butla jest do d....

Poprosił o paragon, że on zrobi im koło dupy, to oddali mu w koncu kase

cała kłutnia trwała jakieś pół godziny, i było to w radomiu, jak ktoś chce dokładniej to na PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosił o paragon, że on zrobi im koło dupy, to oddali mu w koncu kase

Też tak zrobiłem... i co...? I nic. Gość powiedział, że tu tylko pracuje i mam zadzwonić do szefa, oczywiście nie ma jego nr kom (hehehe jakoś w to nie wierzę), a to była niedziela, wiec na nr tel. z paragonu nie miałem co dzwonić.

Zagroził, że w razie braku zapłaty za gaz zgłosi to na policję (a widział moje nr rej). No to się wkurzyłem i sam zadzwoniłem na 112. Pan z policji powiedział, że jak chcę to mogę poczekać na radiowóz, ale to potrwa z 30-40 min (zdarzenie miało miejsce poza miastem). Ale oni i tak nic nie mogą zrobić, bo nie mają uprawnien ani sprzętu do pomiaru (PARANOJA). Stwierdziłem, że nie chce mi się tyle czekać, skoro to i tak mi nic nie da. Zapłaciłem, zabrałem paragon i pojechałem dalej. Więcej tam nie tankuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tankowaniu LPG najwazniejsze jest cisnienie na dystrybutorze, jezeli jest mniejsze niz 10 atm. to znaczy ze kolesie leca w kulki. Pamietam jak tankowalem kiedys w W-wie do pelna, ale jak zobaczylem ze cisnienie nawet nie zbliza sie do 5 atm. wylaczylem dystrybutor, odpialem pistolet i zaplacilem tyle ile zdazylo sie zalac. Koleszka od razu mial fochy ze samemu to nie wolno itd., ale jak mu powiedzialem ze pracuje na stacji i mam wszystkie uprawnienia od razu sie zamknal. Sprawdzajcie jakie jest cisnienie bo w bialy dzien okradaja! Jak jest zanizone wchodzi do butli wiecej niz na tabliczce znamionowej, a kilometrow robi sie mniej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO, dzięki za info 8) Będę dziś tankował swoją bestię to zwrócę uwagę na ciśnienie. Tylko gdzie trzeba szukać tego wskaźnika ciśnienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam jeżdzę na LPG i powiem że mieszkam pod stolicą. Wszystkie stacje Orlen u nas oszukują. Jest jedyna BP na której 3 gr przepłaca się za gaz ale warto ;) Auto jedzie dynamicznie i nie pluje gazem a co najważniejsze więcej KM się przejeżdza. Jeśli chodzi o ciśnienie to też ciekaw jestem gdzie tego szukać 8) Zobacze na Orlenie i BP jakie mają i porównam :)8)8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO, dzięki za info 8) Będę dziś tankował swoją bestię to zwrócę uwagę na ciśnienie. Tylko gdzie trzeba szukać tego wskaźnika ciśnienia :mrgreen:

 

GrzECHO: również dziękuję za info! I mam to samo pytanie: gdzie to sprawdzić?

Kiedyś ktoś mi mówił, że latem gaz lepeij tankować wcześnie rano, jeśli zbioniki są nad ziemią, a najlepiej na stacji, gdzie zbiorniki są poz ziemią... Co to daje? Lepiej tak robić, czy to nie ma żadnego znaczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zagar z boku dystrybutora od strony pistoletu. Zwykle pod mocowaniem za pistolet.

Jak nie tankuje gazu to moze miec 3-5 Atm, ale jak juz zacznie wskazowka powinna wychylic sie na 10 lub wiecej Atm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szoszon1983,

elo! też jestem z radomka, i chętnie bym sie dowiedzial gdzie taka gów... stacja jest, żeby tam czasemnie trafić (a nie wiem co to PW)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności