Skocz do zawartości

Rozmowy z Ekspertem Gazowym


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Przy tankowaniu LPG najwazniejsze jest cisnienie na dystrybutorze, jezeli jest mniejsze niz 10 atm. to znaczy ze kolesie leca w kulki. Pamietam jak tankowalem kiedys w W-wie do pelna, ale jak zobaczylem ze cisnienie nawet nie zbliza sie do 5 atm. wylaczylem dystrybutor, odpialem pistolet i zaplacilem tyle ile zdazylo sie zalac. Koleszka od razu mial fochy ze samemu to nie wolno itd., ale jak mu powiedzialem ze pracuje na stacji i mam wszystkie uprawnienia od razu sie zamknal. Sprawdzajcie jakie jest cisnienie bo w bialy dzien okradaja! Jak jest zanizone wchodzi do butli wiecej niz na tabliczce znamionowej, a kilometrow robi sie mniej...

 

To nie jest do konca prawda.

Przy niższym ciśnieniu tankowania wchodzi do butli więcej bo zawór w butli później odbija.

Ciśnienie tankowania zależy też od temperatury gazu i jego składu tj. stosunku propanu do butanu (spróbuj w zimie przy minus 20 uzyskać dużo ponad 10 bar. ciśnienia tankowania.)

Cisnienie tankowania usatwia się tak, że niepodpinając do samochodu wł. się dystrybutor i ciśnienie na man. nie powinno przekroczyć 16 bar.

I na koniec taka ciekawostka przy legalizacji dystrybutora tj sprawdzeniu czy litr na liczydle to litr :mrgreen: sprawdza się dystrybutor przy różnych ciśnieniach min. i max.

Przy ciśnieniu min. litr jest większy :lol: to jest więcej wlatuje do naszego zbiornika niż przy ciśnieniu max.

Dystrybutor może przekłamywać +-1%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam takie pytanie. Czy normalne że w czasie postoju w korku i pooruszaniu się co chwila o parę metrów Astra z silnikiem 1.6 8v na LPG może siędławić? Ostatnio miałem taką sytuację i zastanowiło mnie to. Później szarpała ale po dosłownie 2km wszystko wróciło do normy. Czy może ma za dużą dawkę LPG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności