Skocz do zawartości

Blokada drzwi przesuwnych


Gość ReFLeX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ReFLeX

Lewe (po stronie kierowcy) drzwi przesuwne ostatnio otwierały mi się tylko na kilka centymetrów. Po rozebraniu okazało się, że dolna rolka blokowana jest przez dźwignię, która podnoszona jest za pomocą metalowej linki idącej do tyłu kabiny. W prawych drzwiach nie mam takiego mechanizmu. Drzwi manualne (nie ma otwierania elektrycznego, a przynajmniej o tym jeszcze nie wiem ;-)).

 

Co to za mechanizm? Do czego miał służyć? Do jazdy z otwartymi drzwiami??? Jak to się uruchamia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

To jakiś patent poprzedniego właściciela. W lewych drzwiach nigdy nie montowano mechanizmu otwierania elektrycznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ReFLeX

mechaniczne otwieranie klapki wlewu paliwa,

 

Chyba żartujesz.... Pisałem o mechaniźmie przy prowadnicy na dolną rolkę drzwi przesuwnych - po co to mia

ło by być połączone z klapką wlewu paliwa?

 

To jakiś patent poprzedniego właściciela. W lewych drzwiach nigdy nie montowano mechanizmu otwierania elektrycznego.

 

To wygląda na fabryczne rozwiązanie. Ale tak mi świta, że mogło by to służyć nie do blokowania prowadnicy rolki, a do popychania jej w celu otwarcia drzwi. Pytanie tylko jak to miałoby być aktywowane - pewnie z pilota (którego nie mam). Może sobie jakąś korbkę dorobię ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość widelec

To chyba chodzi o to ze przy otwartej klapce wlewu paliwa nie otworzysz drzwi , takie zabezpieczenie ( które mi pokazała Ola ostatnio ) Dlatego jak w którymś temacie napisałeś o tych drzwiach to pytałem z której strony Ci się popsuły .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

 

 

Chyba żartujesz.... Pisałem o mechaniźmie przy prowadnicy na dolną rolkę drzwi przesuwnych

 

Mój błąd zle odczytałem hehehe

 

 

edit

a oli ja pokazałem :P

 

to o to chodzi własnie

Edytowane przez Piotrek_sieradz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ReFLeX

To chyba chodzi o to ze przy otwartej klapce wlewu paliwa nie otworzysz drzwi , takie zabezpieczenie ( które mi pokazała Ola ostatnio ) Dlatego jak w którymś temacie napisałeś o tych drzwiach to pytałem z której strony Ci się popsuły .

 

Jak będę miał chwilę to zrobię fotkę, żeby miec pewność, że o tym samym mówimy.

Ale póki co wygląda na to, że zhakowałem to zabezpieczenie, bo u mnie klapka była otwarta niezależnie od położenia tych drzwi i vice versa.

Na razie rozbroiłem dziadostwo, bo mam inne patenty, by mi dzieci podczas tankowania nie wychodziły z auta. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość widelec

Ja nie wiem jak to wygląda od środka ale może ktoś tu będzie wiedział . Z opisu wygląda ze drzwi "myślą" ze klapka jest cały czas otwarta i dlatego nie chcą się otworzyć do końca .

 

Zrobiłem zdjęcie na ile u mnie otwierają się drzwi z otwartą klapka wlewu

6era7e3y.jpg

Nie wiem czy to widać na zdjęciu ale drzwi nie dotykają klapki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności