Skocz do zawartości

Problem w rozpaleniu na ciepłym silniku


Gość karol255

Rekomendowane odpowiedzi

jutro mam zamiar wykręcić ten czujnik walu, ale chciałem się dowiedzieć czy powinno wyskoczyć jakiś błąd i zapalić się kontrolka


Właśnie wyjąłem czujnik walu sprawdziłem go tym sposobem

 

 

i wydaje się być ok, czy może to będzie czujnik temperatury niebieski ?


kacper prosze o jakos jescze porade

Edytowane przez karol255

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w przyszłości robił pomiary tym miernikiem to nie na zakresie dla sprawdzania półprzewodników.

Nie wiem jaki wpływ ma czujnik temperatury w tym przypadku. I czy jest sens go podmieniać.

 

Jeśli to nie czujnik wału to proponuje odkręcić pokrywkę sterownika pompy i przyjrzeć się czy nie ma np zimnych lutów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w przyszłości robił pomiary tym miernikiem to nie na zakresie dla sprawdzania półprzewodników.

Nie wiem jaki wpływ ma czujnik temperatury w tym przypadku. I czy jest sens go podmieniać.

 

Jeśli to nie czujnik wału to proponuje odkręcić pokrywkę sterownika pompy i przyjrzeć się czy nie ma np zimnych lutów .

 

Kacper gdzie sie znajduje ta pokrywa popy, na samej popie?, sprawdzając błędy komputer jakieś zarejestrował jest jeden P0571 ale ja tempomatu nie posiadam nawet nie mam takiej manetki, czy ten błąd ma coś wspólnego z odpalaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie - może ktoś poda dokładniejsza lokalizacje.

Zajrzyj do filmiku poniżej.

 

 

Kabli oczywiście nie odcinaj jak w instruktarzu .

 

Sterowniki ISUZU są zwykle montowane z tyłu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz common rail a tamta jest vp44 od 2.0 DTi..sterownik tez pewnie hybrydowy i jego lepiej niech otwiera fachowiec.Zreszta i tak nie mozna tam samemu lutowac chocby była przerwa

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk5 - czy słusznie przypuszczam że w tym sterowniku może coś nie stykać jak się rozgrzeje ?

Jedyne wyjście to zwrócić się do magików którzy to sprawdzą i naprawią ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Kacper jak sie rozgrzeje wtedy styka jezeli uszkodzony.W dti byl umieszczony na silniku i dlatego bardzo problematyczny ale w CDTI nie jest chyba umieszczony na silniku(nie jestem pewien nie znam corsy C)i raczej problemy ustąpiły.

Ja sterownik przerabiałem w Z16SE i tam był umieszony na kolektorze dolotowym.tego dziadowstwa nie da sie normalnie rozebrac a tym bardziej naprawic.Dlatego proponuje autorowi by tego nie robił.Bo"otwieranego"sterownika nikt nie chce naprawiac a jezeli juz to bez gwarancji.

 

EDIT

jest umieszczony na silniku czyli na pewno narazaony na zmiane temp.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dziś na temat uszkodzonego sterownika pompy i pisze cytuje

 

  • problem z odpaleniem auta
  • odpalone auto nie reaguje na pedał gazu lub automatycznie gaśnie
  • usterka występowała coraz intensywnej aż samochód przestał odpalać
  • samochód nie ma mocy
  • auto dymi
  • trzęsie silnikiem

Po podłączeniu pod komputer diagnostyczny :
  • występuje brak komunikacji ze sterownikiem
  • pokazuje błąd sterownika pompy wtryskowej, szyna can, czujnika obrotów itd. . .
  • nie pokazuje żadnych błędów a pompa nie podaje paliwa luz ciśnienie jest za niskie
Przykładowe numery błędów świadczące o usterce sterownika pompy wtryskowej :
  • P1630 zawór dawki (opel saab)
  • P1631 sterownik pompy wtryskowej (opel saab)
  • P1651 P1650 szeregowa szyna (opel saab)
  • 1345 1335 czujnik obrotów (opel saab)
  • P1220 pompa wtryskowa
  • 01318( j-399), 0526 (audi vw skoda)
  • P1664 P1663 P1564 P1563 (ford)
  • p1690 p1600 (nissan)
  • 73 (bmw)
  • wiele innych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zacząć od dokładnego przeczytania poniższego przedruku:

 

Problem: Silnik Z17DTH - Silnik gaśnie, w module sterowania silnika pojawia się kod usterki P0093 Modele: Silniki: Opcja: Corsa-C 2004...2005,Corsa-C Combo 2004...2005,Meriva 2004...2005 Z17DTH,Z17DTH,Z17DTH Zażalenie: Klient reklamuje następujące objawy: a.) Silnik gaśnie podczas jazdy b.) Nie można uruchomić silnika c.) Można uruchomić silnik, ale nie reaguje on na pedał przyspieszenia Przyczyna: Przy wysokich temperaturach (zewnętrznych) może się zdarzyć, że żel we wtyku modułu sterowania silnika może stać się płynny i dostać się między styki wtyku. W ten sposób przerwany zostaje kontakt elektryczny i moduł sterowania silnika rejestruje nieprawidłowe działanie P0093. Produkcja: Zastosowanie nowej wiązki przewodów w produkcji od numerów silnika: - Corsa-C, Combo: Z17DTH1357491 od 11.7.2005 - Meriva (100 A alternator): Z17DTH1359428 od 13.7.2005 - Meriva (110 A alternator): Z17DTH1340705 od 1.7.2005

 

 

Chyba że masz młodszą to pominąć proszę.

 

Ostatnio miałem CC i żadnych błędów nie zapisywała.To tak na marginesie.

Edytowane przez BENY72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności