Skocz do zawartości

Głośniki pod radio - Corsa C


Gość valdermus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cezariusz54

 

4 godziny temu, martin1 napisał:

Witajcie. Rozebrałem drzwi ponieważ miałem problem z ''pierdzącym'' głośnikiem, okazało się ,że jest popękany. Na zdjęciach widać co się stało. Wiecie ile wat ma ten głośnik? Kupić nowy czy kleić? Jakiej firmy polecacie jeśli kupić nowy? Wie ktoś jakiej firmy to są głośniki?

głośnik1.png

głośnik2.png

To oe glosnik opla. Jesli bedziesz wymienial ja bym wymienil parami bo wtedy drugi szybko padnie. Na pewno nie baw sie w klejenie. Ja bym rowniez zalozyl oryginal poniewaz podobalo mi sie ich granie i wystarczalo 

Edytowane przez cezariusz54

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zestawy do klejenia zawieszenia membrany czyli gąbka i klej a na elektrodzie opisane jak samemu naprawić głośnik. Ale z tego co pamiętam to na jeden głośnik koszt zestawu to ok 25pln.  

Albo kupić na all.. używkę - chyba w Astrze i w Zośce są o tych samych nr do przodu. - https://allegro.pl/oferta/glosniki-drzwi-przod-p-l-zafira-a-9175188-9133753491

Tylko zwrócił bym uwagę żeby nic nie było oberwane - czyli najlepiej kupić z odbiorem osobistym - gdzieś blisko domu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro skleję ten głośnik na kropelkę i zobaczę co się będzie działo. Zastanawiam się również nad użyciem taśmy izolacyjnej, aby trwale zabezpieczyć pęknięcie. Zamówiłem również wygłuszenie z jakiegoś aluminium skoro już mam rozebrane drzwi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, martin1 napisał:

Jutro skleję ten głośnik na kropelkę i zobaczę co się będzie działo. Zastanawiam się również nad użyciem taśmy izolacyjnej, aby trwale zabezpieczyć pęknięcie. Zamówiłem również wygłuszenie z jakiegoś aluminium skoro już mam rozebrane drzwi 

Szkoda twojej roboty - kropelka nie służy do sklejania amortyzatora membrany i nie w tym miejscu co masz popękane - awaria szybciej wróci niż myślisz (o ile nie rozpuści się gąbka od kropelki).

Taśma tylko usztywni a to ma pracować.

Grześ dobrze podpowiada - kup inny sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jutro jak to wygląda i wtedy ocenię czy wymieniam. Wiecie może do czego służy folia pod tapicerką? Gdzieś obiło mi się o uszy, że to zabezpieczenie w razie wypadku. Chcę wygłuszyć drzwi i zastanawiam się czy mogę na tą folię przykleić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty odpuść sobie wygłuszanie, bo nawet nie wiesz, po co to sie robi i gdzie się robi :)

Ciekawe, czemu nie robią foliowych drzwi?

Mniejsza masa i koszt przecież :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po to się pytam, aby się dowiedzieć. Pomożesz?

 

Poczytałem i już wiem, że folia jest po to, aby woda nie dostawała się do środka a wygłuszenie klei się za tą folę czyli i tak muszę ją rozciąć, aby dostać się do blachy za nią. Jutro biorę się za wygłuszanie 

Edytowane przez martin1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności