Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 spalanie oleju - remont silnika, czy wymiana?


Gość marco84

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mowi Kacper , wymiana na 15 W nic nie pomoże . Jak Ci to nie przeszkadza , jeździj i dolewaj oleju , bo remont lub wymiana silnika to koszt ok 2 tys .

Za 2,5 - 3 tys już można kupić corsę . Chyba , że Twoja jest mega zadbana blacharsko oraz mechanicznie , wtedy remontuj lub wymień silnik .

Wiedz , że znalezienie dobrego silnika 1,0 12V nie jest łatwe , a remont tej jednostki często jest mało skuteczny .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość harnas1515

Pierścienie są zapieczone na 100% gesty olej nic tu nie da. Tak samo jak te gęste doktory i inne cuda.

Nie wiadomo ile przelatuje górą.

Jeśli musisz dolewać co 200 to czuje że schodzi ponad 0,5litra na tym odcinku.

 

Więc 2.5 -3.5 na tysiąc.

Uszczelka pod glowicą pewnie puściła.

 

Jeśli to nie takie ilości to nafta może odświeży pierścienie i pozwoli im pracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515
Wlej płukankę, popłucz. Wypłucz je ze starego silnika a zobaczysz czy to dobrze... :rotfl:

 

Mam stary silnik z dużym przebiegiem. Brał już zbyt duże ilości oleju.

Po wyplukaniu syfu i nagaru z tlokow i pierścieni dostał drugie życie.

Teraz przeżywa drugą młodość. ;)

 

 

 

Opisz proszę co złego mu zrobiłem ??

Bo mam zamiar wyplukac dokładniej i przejść ponownie na syntetyk...

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wam poradze na to wciaganie oliwy. Sciagnac glowice i wyciagnac tloki. rozruszac pierscienie ( glowinie chodzi o olejowe) i po zlozeniu nawet bez wymiany tychże pierscieni oleju juz nie bedzie ubywac a przynajmniej spadnie i to bardzo duzo. uszczelniacze zaworowe warto wymienic bo to niewielki koszt choc trzeba sprawdzic czy nie ma luzow na prowadnicach zaworowych bo tu tez jest to druga przyczyna ubytku oliwy. Generalnie przy wlasnej robociznie to taki mini remont to moze ze 200 zl wyniesie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Uszczelka pod głowice, uszczelniacze i pasek rozrządu to według ciebie 200 zł. ???

 

Z pierscieniami masz rację. Ale można to zrobić bezinwazyjnie. Lać naftę pod świece. Przez kilka dni. Koszt nafty 6zł. :)

 

Sprawdzone na wielu autach.

 

Pozdrawiam. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co pasek rozrzadu?? Ie kosztuje uszczleka pod glowice do 1.0?? Wiecej jak do 1.9 tdi. Ja wymienialem UPG u siebie i koszt wyszeldl mi niecałe 200 zl bo uszczleka cos kolo 90 zl i sruby cos kolo 100 zl. Nie ma co inwestowac wielkiej kasy w auto warte nie wiecje jak pozadny remont. Lanie nafty pomaga ale naprawde w nielicznych pryzpadkach. Przy pozadnei zapiecoznych pierscieniach nic to nei da. Robilem to wiele razy mozesz mi wierzyć. Nie ma to jak rozebranie i mechaniczne wyczyszczenie. Nafta tez nie tak do konca dobrze rozpuszcza takie rzeczy. Lepsza jest benzyna a jeszcze lepszy jest bremsen lub zmywacz do przepustnic wurtha. Ten to jest najlepszy bo rozpuszcza sadze jak tylko psikniesz to odrazu schodzi. Mozna tez acetony wlac. Tez dobrze rozpuszcza.

Pasek rozrzdu zostaje stary bo masz nawet ustawienei na napinaczu na used. Pasek ma specjalnei dobrana ilosc zebów do zebów na kole by nie trafial na te same polozenie caly czas. Tak wiec pasek byle byl zdrowy i nie mial nalatane kupe km i mial 10 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem co się ma niby stać złego ?

Kolego kardynalny błąd w starych silnikach - płukanki. Używając płukanek masz szansę dodatkowo rozszczelnić stary silnik. Podobny efekt choć mniej gwałtowny uzyskasz jeżdżąc przez wiele lat na mineralnym oleju lub semi syntetyku i po latach nagle zalejesz pełnym syntetykiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności