Skocz do zawartości

Check engine przy 120 km/h i wiecej


Gość Najtel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam Opel Sintra 2.2 dti i problem z pojawiajacym sie check engine od predkosci ok 120 km/h i znikajacym po zgaszeniu silnika.

Nie towarzysza temu zadne widoczne obiawy, autko bardzo porządnie się zbiera, nie ma falujacych obrotow.

Ogolnie kondycje auta oceniam na bardzo dobra.

 

Nadmienie ze niedawno padla pompka paliwa w baku i przed wymiana myslalem ze komputer dawal znac ze nie daje juz rady przy wyzszych prędkościach, ale jak widac po wymianie check pokawia sie nadal, wiec to nie to.

 

Wie ktos moze mniej więcej co moze byc przyczyna, na co zwrocic uwage ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali sie check- sprawdź przyczynę czyli odczytaj błędy.

 

 

 

Wie ktos moze mniej więcej co moze byc przyczyna,

 

Wróżenie z fusów- każdy strzeli w inny element a Ty będziesz go wymieniał?

Jeszcze raz- pali sie check to odczytaj błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co pisze poprzednik. Bez sczytania błędów jest wiele możliwości które wpływają na wyświetlenie checka. tu masz link : http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

I jak coś to szukaj w ogólnych poradach technicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy, bledami, najlpiej pokasowac je i w trase wyskoczyc i jak znowu wywali to bedziesz wiedzial ktore sa te aktualne. Poza tym podglad parametrów da szerszy obraz co jest grane w aucie. Tym bym sie w sumie sugerowal. Wszlkie duz eodstepstwa od parametrów stanowia niepraiwdlowosc. Te ktore trwaja oczewiscie dluzje jak sekunda czy dwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Da sie samemu jakoś inaczej niż przez zliczanie tych mrygnięć ? Kupno jakiegos taniego interfejsu i podlaczenie samemu pod kompa sie oplaca, czy lepiej odżałować te 150 zł i pojechac na podpiecie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko ja mam pecha do interfejsów ale żaden tani nie łączył się z moją Sintrą.

Nie wiem czy w diselkach działa odczyt na zworkę - spróbuj i daj znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, wlasnie na zworke chyba nie chce mi sie bawic, bo wydaje mi sie ze bedzie z tym sporo zachodu. Z kompem byloby duzo szybciej, tylko ze jestem zielony w temacie i nir wiem czy oplaca sie wydac te 50-60 zl na zlacze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Spinacz czy kawałek przewodu nie jest chyba problemem.

Zwierasz punkty co na fotce włączasz zapłon, liczysz i zapisujesz ilości błysków.

Pod warunkiem że ta metoda zadziała - w benzynowych działa.

post-40459-0-17703300-1376643839.jpg

 

Co do interfejsów to żaden tani nie łączył się u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Dzisiaj bedr probowac, tylko nie rozumiem jeszcze jak liczyc te blyski i co one oznaczaja

I jeszcze pytanie, gdzie to będzie się swiecilo ? Check, czy jakas lampka przy zlaczu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

wsadzasz drut, przekręcasz stacyjkę aż się zapalą kontrolki i liczysz błyski kontrolki silnika np. 1błysk, 2błyski -przerwa- 1błysk, 2błyski, 8błysków

to kody "12" i "128". 10 błysków oznacza cyfrę "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności