Skocz do zawartości

Awaria czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem nowy użytkownikiem forum. Posiadam w swoim garażu dwa Ople: Astrę H z 2006 Z19DTL i od tygodnia Merivę z 2004 Z16SE .

 

Mam problem z fabrycznymi czujnikami parkowania Merivy.

 

Mianowicie po wrzuceniu wstecznego biegu, następuje piknięcie informujące o włączeniu systemu, potem przez sekundę lub dwie system pika normalnie i informuje o przeszkodach a potem następuje jednostajny sygnał taki jak przy dojechaniu do przeszkody. niezależnie od tego czy za samochodem są przeszkody czy nie.

 

czujniki parkowania mam tylko w tylnym zderzaku, wypinałem już wszystkie czujniki i po przemyciu Kontakt S wpiąłem wszystko ponownie. To samo zrobiłem przy sterowniku Bosch parkpilot - również przeczyściłem styki sprayem kontakt S.

 

jakieś sugestie?? Aha czujniki pomalowane pod kolor nadwozia, może to przez to tak się dzieje, ale takie auto już kupiłem. nr czujnika Bosch 0263003172.

 

Obecnie odłączyłem wtyczkę buzzera przy sterowniku, bo to piszczenie denerwowało a pożytku nie było żadnego.

Edytowane przez marti_ns

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Najprawdopodobniej padł któryś z czujników.Stąd takie objawy.Znajomemu padł pierwszy z lewej i tez mu cały system świrował.Wymienił czujkę i było po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi bo szukałem na alledrogo i znalazłem czujniki nr 0263003208. Czy to są kompatybilne? I czy taki czujnik można malować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są kompatybilne to nie mam pojęcia.Musisz poszperać trochę w necie.Powiem Ci tak.Ja mam fabryczne czujki wsadzone i są one malowane.Więc wnioskuję,że mogą być malowane.Aczkolwiek zauważyłem,że czujki składają się z dwóch części.Pierścienia zewnętrznego oraz środka.Nie zauważyłem w innych autach aby były zamalowane całe.Zawsze jest ta okrągła niezamalowana szczelinka oddzielająca zewnętrzny pierścień od środka.Być może jest to tylko efekt wizualny.Im cieńsza warstwa lakieru na nich tym mniejszy % błedu wskazania (kąt odbicia,zasięg itp).

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować czy nie malować ?.Oklejać czy nie oklejać ?.To zależy tylko od właściciela auta.Jeżeli nadwozie posiada takie tematy jak np. czarne lusterka,czarne listwy na drzwiach oraz inne czarne akcenty to ja osobiście bym sobie odpuścił malowanie czujników.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest w kolorze spirmint Silver. Czujnik cały jest w kolorze nadwozia. Zarówno zewnętrzny plastikowy pierścień mocujący do zderzaka jak i ultradźwiękowa końcówka czujnika. Czy można je malować? Pytam dlatego że wszystkie czujniki na aukcjach są czarne i brzydko będzie wyglądało jak jeden będzie czarny a reszta w kolorze nadwozia. A może mój zderzak był malowany i leniwy lakiernik wszystko pociągnął kolorem i dlatego takie jaja się dzieją.

 

Edytowane przez marti_ns

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oryginalne czujniki malować.Kupowałem nowe już pomalowane i działają bez problemu.A jeśli masz wszystko w oryginale zakładane to podpiąć pod kompa i wyjdzie który czujnik jest uwalony.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie op-com nie potrafię nic zrobić nie mogę znaleźć modułu. W aso tech tez nic nie poradził. Zostaje kupić czujnik i pozmieniać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności