Skocz do zawartości

Awaria czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

udało się dziś naprawić.

 

Kupiłem czujniki 2 szt bo nie wiedziałem ile było uszkodzonych. znalazłem nowe oryginalne na allegro za 54 zł.

 

Czujnik bosch rożni się numerami ale działa należy kierować się numerem GM 12787793

post-44226-0-99821000-1431868141_thumb.jpg

 

okazało się że padł jeden. Namierzyłem go metodą prób i błędów wpinając po kolei nowy czujnik do wiązek. udało się go wymienić bez zdejmowania zderzaka. U mnie padnięty był trzeci licząc od lewej

 

Żeby się do niego dostać trzeba wyjąć kołki mocujące zderzak, znajdują się pod autem w tych miejscach

post-44226-0-73033700-1431868238_thumb.jpg

 

Wystarczy wypiąć go z zatrzasków znajdujących się na górze i na dole czujnika, przekładamy sylikonowy oring i wkładamy nowy - ot cała filozofia.

 

W moim pękło gumowe uszczelnienie przy krawędzi, okazało się to dopiero po wyjęciu.

post-44226-0-29854900-1431868153_thumb.jpg

 

Ja swój pomalowałem przy użyciu korektora w pędzelku

post-44226-0-43220700-1431868135_thumb.jpg

 

Jak widać na zdjęciu nie widać różnicy : SMILE : a działa bez zarzutu. nie ma sensu malować całego, wystarczy tylko płaską powierzchnię czujnika - tylko tyle widać.

post-44226-0-96664100-1431868156_thumb.jpg

 

To tyle. W sumie z rozebraniem lewego boczku w bagażniku, żeby podłączyć na nowo centralkę zajęło mi to około 1,5 godziny i nie wymagane są do tego żadne specjalistycznie narzędzia. A jeden czujnik mi jeszcze został : SMILE :

 

pozdrawiam

post-44226-0-20992700-1431868148_thumb.jpg

Edytowane przez marti_ns

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli można, to podłącze się do starego tematu. Dostałem coś takiego, Moduł Park pilot z Merivy wraz z wiązką pod zderzak tylny. Tak się zastanawiam, czy emu nie spróbować zainstalować do mojej mery. Kłopot taki, że nie wiem jak co i z czym to się je, nie mam żadnego schematu ani opisu przewodów a jest w tym module trochę. Trochę rozpracowałem jedną kostkę tą zaznaczoną kółkiem na czerwono. Druga to jest zagadka jak na razie. Byłbym wdzięczny, za jakąś pomoc w rozpisaniu kolorów we wtyczce zaznaczonym kółkiem na żółto. Jeśli znajdzie się jakaś dobra dusza na tym forum i pomoże z góry dziękuję.

IMG_3862.JPG

Parkpilot.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 4 - żółto-fioletowy  do pina 1 czujnika parkowania prawego z zewnątrz

Pin 3 żólto-biały do pin 1 czujnika parkowania środek od prawej

Pin 2 żółto-czerwony do pin 1 czujnika środek od lewej

Pin 1 żółty do pin 1 czujnika strona lewa na zewnątrz

Pin 11 czarno-biały do pinu 3 wszystkich czujników

Pin 10 brązowo-biały do pinów 2 we wszystkich czujnikach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adam1954 napisał:

Pin 4 - żółto-fioletowy  do pina 1 czujnika parkowania prawego z zewnątrz

Pin 3 żólto-biały do pin 1 czujnika parkowania środek od prawej

Pin 2 żółto-czerwony do pin 1 czujnika środek od lewej

Pin 1 żółty do pin 1 czujnika strona lewa na zewnątrz

Pin 11 czarno-biały do pinu 3 wszystkich czujników

Pin 10 brązowo-biały do pinów 2 we wszystkich czujnikach

Dzięki Adamie. Mój błąd. Bo to, co podałeś to właśnie wtyczka, którą rozpracowałem. Tak to wtyczka do podłączenia bezpośrednio do czujników. To ogarnąłem. Druga wtyczka zaznaczona na fotce na żółto tego nie ogarnąłem. Nie mam instalacji, będę dokładał sam i o te kolory bym prosił.:D

Parkpilot.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę... tu masz schemat z TISa... jak chcesz więcej, to ściągnij sobie TISa (np. z portalu sympatycznego gryzonia), wersję TIS2000 v116.0D, bo na schematach są odnośniki i dla pełnego obrazu połączeń trzeba przejść kilka odnóg, zobaczyć rysunki wtyczek z numerami pinów, itd.

 

1918605109_2022011119_03_48.thumb.png.4daade025ac129632d4e9d11413d7ee5.png

 

287571527_2022011119_05_04.png.50e27be444e627c90fc1825246e231eb.png

 

 

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bogoes napisał:

Proszę... tu masz schemat z TISa... jak chcesz więcej, to ściągnij sobie TISa (np. z portalu sympatycznego gryzonia), wersję TIS2000 v116.0D, bo na schematach są odnośniki i dla pełnego obrazu połączeń trzeba przejść kilka odnóg, zobaczyć rysunki wtyczek z numerami pinów, itd.

 

1918605109_2022011119_03_48.thumb.png.4daade025ac129632d4e9d11413d7ee5.png

 

287571527_2022011119_05_04.png.50e27be444e627c90fc1825246e231eb.png

 

 

Dziękuje kolego za schemacik. Pobrałem TISA, ale nie ma w nim Merivy. Zresztą mocno okrojone samarki, żaden nie pasuje do maerivki. Inne kolory, inne podłączenia do poszczególnych elementów auta. Ale mimo to dzięki. Tis działa tylko na mini HP100 win 7. Na lapku win 7 HP już nie chce. Mały ekranik jak to bywa w mini. Dostaje się wytrzeszczu oczek.

:szok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mery 11 napisał:

Pobrałem TISA, ale nie ma w nim Merivy

Nie ma takiej możliwości.

Ten co podał bogoes ma Merivę i wszystkie schematy do niej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogoes napisał:

Do Meriwy A są schematy, przecież Ci wysłałem... TIS wymaga kompa 32bitowego, ja używam na wirtualnym XPeku. Ja do schematów podłączam pod monitor 32"

Ok ja nie mam pretensji do ciebie, tylko napisałem, że to, co pobrałem, nie ma Mery. Sorki, nie chciałem wprowadzić złej atmosfery. Jestem wdzięczny, że jest ktoś zaangażowany w pomoc. Dlatego pisałem o kolorach z drugiej / żółtej wtyczki gdzie idą dalej.Tisa pobrałem, ale tak jak napisałem klapa.:ups:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy. Pracuję obecnie, nad dołożeniem oryginalnego modułu parkpilot do Merivy A. Posiadam wszystko, co potrzebne, z tym że na pewno. Moduł, sensory, buzer i wiązkę wszystko oryginalne. Połączyłem wszystko, jak pokazuje schemat i klapa. Nie posiadam haka. Po podłączeniu i wrzucenie wstecznego buzer daje cały czas sygnał, na przemian ciągły, i przerywany. Przeszkody nie ma, za pojazdem jest sporo miejsca. Po wyjeździe z garażu na czystym powietrzu jest ta sama sytuacja. Może ktoś ma jakieś podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności