Skocz do zawartości

Awaria czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adam1954 napisał:

Może któryś czujnik ma zwarcie.

Spróbuj po kolei odłączać po jednym 

Sęk w tym, że jak odłączę wszystkie, to też piszczy. Czujniki sprawdzałem. Mam dwa komplety, czyli 8 . Sprawdzałem miernikiem, wszystkie takie same mają wskazania. Znalazłem na forum, podobne zapytanie, ale brak odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje do sprawdzenia moduł i buzer

 

Jest jeszcze inna opcja.

Ja miałem kiedyś taki problem że po założeniu w lampę tylną żarówki led bardzo mocnej ześwirował mi moduł i trąbił ja szalony nie ważne czy było blisko czy daleko od przeszkody.

Ale to był moduł uniwersalny więc u Ciebie może być inaczej .

Gdy zmieniłem na standardowe to wykrywa przeszkody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam standardowe żarówki, Ledy jedynie w desce i w radiu. 10 razy rozbierałem i składałem. Sprawdzałem nawet moduł, u znajomego w meriwie podmieniając. U niego ok a u mnie lipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem tylko do tego, że jak nie są podłączone czujniki , to też buzer piszczy modulowanie . Czujniki sprawne, moduł sprawny , o co tu chodzi .Pewnie zostanę przyb dokładanych chinolach:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś to wszystko na ostro do aku ?

Może spróbuj przez przekaźnik podłaczyć.

Tak aby przekaźnik puszczał stałego plusa z aku po zadziałaniu zasilania ze świateł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nie ma pomysłu ?. Ja również. Było podłączone na sucho w autku, było podłączone bezpośrednio przez aku. Podłączyłem na stole, efekt taki sam. Opcomie nic nie ma na ten temat park pilota. Zostaje zamontowany chinol, na jak długo, tego nie wie nikt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie po dłuższej nieobecności. Walę z podłączeniem modułu parkpilota oryginalnego nie powiodła. Poddałem się, zamontowałem chińskie dzieło, może podziała roczek. Poprzednie jak miałem wytrzymały tylko cztery miesiące. Wracając do modułu oplowskiego, nie jest zbyt skomplikowane podłączenie, raptem cztery kable, jeśli ma się hak do przyczepki, jeśli nie to dwa. Cztery czujniki i powinno działać. Niestety, nie działa w moim przypadku. Sprawdzane i podłączane na trzech identycznych modułach i na nowych czujnikach. Efekt taki sam piszczy modulacyjne. Może to jakiś kod. Długie piszczenie, potem 9 razy krótkie. Dzwoniłem po serwisach opla, ale tylko aby się dowiedzieć / Trzeba się umówić i podłączyć pod zestaw diagnostyczny/. Szkopuł w tym, że moduł nie jest wpięty w krwiobieg auta. Nie ma go w opcomie ani w techu. Co prawda na schemacie są jakieś przewody diagnostyczne, ale tylko zapętlone w module. Dałem sobie spokój Zamontowałem chinola.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 12:08, adam1954 napisał:

No to opisuj jak działa i jak długo:spoko:

Jak działa chińczyk ? Bo z oryginałem poniosłem klęskę. Serwis nie pomoże.  A nie wiem, czy czasami, nie trzeba kalibrować czujników i modułu do samochodu. Jeśli chodzi o chinola to do 30 cm tak jak tamten poprzedni. Działa elegancko razem z kamerką cofania pokrywają się idealnie. Jedyny malutki minusik, to brak regulacji głośności buzera, Ten poprzedni chinol miał, ten nie ma, a daje po uszach, mimo że jest tam, gdzie oryginalny, z tyłu pod tapicerką przy mocowaniu anteny. Ciekawe ile podziała. Pierwszy 4 miechy wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności