Skocz do zawartości

Zakup nowej Astry IV i wybór silnika


Gość piotrek.gk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na etapie zakupu samochodu, ale mam dylemat jaki silnik wybrać. Wiem tylko tyle, że ma być benzynowy i nie planuję go przerabiać na gaz. Czy ktoś mógłby opisac po krótce 3 silniki 1.4 XER, 1.6 XER i 1,4 NET, zalety i wady oraz odpowiedzieć na kilka pytań?

1. Jak spisują te silniki w codziennej jeździe, szczególnie ten z turbo?

2. Czy jest jakaś wielka róznica w spalaniu w tych silnikach?

3. Co ile km wymienia się rozrząd w wersji 1.6?

Samochód będzie w większości używany do krótkich dojazdów do pracy w granicach 10 km dziennie + jakieś wypady weekendowe.

Z góry dzięki za informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ad 1 to są różne moce i momenty... jeżdżę A14NET w Insignii i nie narzekam Ad 2 zaglądnij do np spritmonitor i porównaj... Co to dla ciebie wielka różnica? 0.2 czy może 20l/100km? Ad 3 nie wiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzę B14NET w Mokce i spisuje się na razie bez zarzutu, brakuje mu trochę mocy na niskich obrotach, ale w astrze może być inaczej. Spalanie realne średnie na poziomie 7l na 100 km. Myślę, że w każdym z tych silników spalanie będzie na podobnym poziomie.

Edytowane przez Buzka23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas tych 10-kilometrowych dojazdów do pracy stoisz/pełzasz w korku od skrzyżowania do skrzyżowania, to zastanów się nad AUTOMATEM.

Na pewno Astry J 1.6 115KM występowały w takiej konfiguracji, bo jeden Gość z roboty właśnie taką ujeżdża.

Pytanie tylko ile Opel życzy sobie dopłaty za tego "sługę-pomocnika" 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 ledwo jedzie z manualem, a co dopiero z automatem...

W korku to i tak nie ma znaczenia. W mieście też ujdzie. Wszystko zależy do czego i gdzie auto będzie wykorzystywane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę ze zwykłą skrzynią. Z tymi osiagami wersji 1.6 faktycznie jest tak słabiutko? Fakt, że większość czasu użytkowania to dojazd do pracy i raczej pełzanie, ale też czasami trafiają się wyjazdy weekendowe i dobrze by było, żeby nie był mułem, chociaż w porównaniu do posiadanego wcześniej lacetti 1.4 w gazie wypada pewnie i tak zdecydowanie lepiej. Z ciekawości oglądałem też megane 1.6 i widzę, że ma podobny silnik (110KM), a przy okazji jest lżejsze i pewnie lepiej się zbiera, ale jakoś nie mam przekonania do tej ilości elektroniki, dlatego bardziej skłaniam się ku oplowi.

Edytowane przez piotrek.gk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę ze zwykłą skrzynią. Z tymi osiagami wersji 1.6 faktycznie jest tak słabiutko? Fakt, że większość czasu użytkowania to dojazd do pracy i raczej pełzanie, ale też czasami trafiają się wyjazdy weekendowe i dobrze by było, żeby nie był mułem, chociaż w porównaniu do posiadanego wcześniej lacetti 1.4 w gazie wypada pewnie i tak zdecydowanie lepiej. Z ciekawości oglądałem też megane 1.6 i widzę, że ma podobny silnik (110KM), a przy okazji jest lżejsze i pewnie lepiej się zbiera, ale jakoś nie mam przekonania do tej ilości elektroniki, dlatego bardziej skłaniam się ku oplowi.

Niestety konie mechaniczne Opla są dość leniwe a samo auto jest po prostu ciężkie... Jak kupujesz nowe auto umów się na jazdę testową dwoma astrami z silnikiem 115KM i 140KM osobiście uważam, że różnica jest bardzo duża na korzyść tego drugiego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności