Skocz do zawartości

Opony do Sintry


Gość Dorka&Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Panowie - w drugim aucie (jest to Skoda Octavia 2 RS), który najczęściej wykorzystuje żona mam obecnie letnie w rozmiarze 205/55R16. Takie same chciałbym zakupić na zimę (w sensie rozmiar). Czy ktoś może z was jeździ na ogumieniu Fulda? Jak się sprawują? Zastanawiam się nad tymi tutaj: www.motointegrator.pl/produkty/340691-fulda-kristall-montero-3-20555r16-91t lub ewentualnie nad tańszymi Dębica Frigo 2, jeżeli nie ma wielkiej różnicy w stosunku do Fulda. Jak myślicie?

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiem tak miałem frigo 2 - i byłem bardzo zadowolony - audi 80 b3 - użytkowane w ciężkich warunkach 175/70/14 92T ale wtedy weszły na rynek. Teraz podobno już to nie te same opony, ja używałem przez 6 sezonów i trzymały prawie do końca - dość spory bieżnik jeszcze został ale poszła osnowa i biły - roczny przebieg ok 35tkm w zasadzie równo miesięczny. Kolega miał pod seatem leonem - 195/65/15 i wytrzymały tylko 2 sezony były całkiem łyse warunki i przebiegi podobne. Mieszkamy w pagórkowatym terenie, zdarza się że zapomną odśnieżyć, praca w ruchu ciągłym.

Myślę że fulda dla ciebie będzie lepsza bo rozmiar taki jak pod Leonem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dębicą mam podobne doświadczenia jak Rafał. Kupiłem do Vectry B i w Sintrze też mam, dobrze sobie radzą na śniegu. Bieżnik frigo 2. Naprawdę dobry stosunek cena/jakość. W zeszłym sezonie hitem w IC były opony Apollo produkowane przez niemieckiego Vredesteina. Tanie i fajny śniegowy bieżnik:

APOLLO%20ALNAC%20WINTER.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ekipa.Okazało się,że moje oponki to już dziadki 7-8 letnie.Mimo,ze bieżnik z świetnym stanie to zimówki dziś zostawiłem w oponiarni u wujka,Letnie po tym sezonie też wyrzucę.

 

Dostałem propozycję:

Michelin alpin a4 205/65/15r 94H z 2011r,ale przejeżdżone max 2 zimy.bieżnika sporo-zresztą widać na fotce.

Wujek by mi szmelcu nie wciskał.Cena za kpl 600zł.Nowy komplet to jakoś 1700zł.

 

Co o tym sądzicie?Brać?

 

aded48a0f15d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie kupować używek,ale chyba jest dobra okazja.W każdym razie nie od obcej osoby,a awujek jest tam kierownikiem i zna się na rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności