Skocz do zawartości

Silnik pracuje nierówno - Sintra 3.0


Gość blazo95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pisze do was bo mam problem z moją sintrą i nie do końca wiem co to może być, po prostu silnik pracuje nierówno, tak jakby chodził na 4 cylindrach, klekocze, trochę jak traktor i nie ma w ogóle przyspieszenia, a jak przyspiesza to cały się trzęsie, myślałem że to albo coś z kablami WN albo przepalone świece, dzisiaj wymieniłem jedno i drugie a cały czas jest tak jak było. Jak myślicie, czy to może być uszkodzona cewka, i np. nie daje iskry na 2 świece, czy może rozrząd przeskoczył.

 

Wydzieliłem do osobnego tematu / Kacper

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, pisze do was bo mam problem z moją sintrą i nie do końca wiem co to może być, po prostu silnik pracuje nierówno, tak jakby chodził na 4 cylindrach, klekocze, trochę jak traktor i nie ma w ogóle przyspieszenia, a jak przyspiesza to cały się trzęsie, myślałem że to albo coś z kablami WN albo przepalone świece, dzisiaj wymieniłem jedno i drugie a cały czas jest tak jak było. Jak myślicie, czy to może być uszkodzona cewka, i np. nie daje iskry na 2 świece, czy może rozrząd przeskoczył.

 

Wydzieliłem do osobnego tematu / Kacper

Dobrze by było znaleźć taką na podmianę - na razie, żeby wyeliminować najtańsze rzeczy - takie zachowanie motorka może jeszcze powodować zapieczony wtrysk, wypalone zawory, a najgorsze to silnik do roboty. V6 na czterech garach tak będzie chodzić. Pomierzyć ciśnienie i sprawdzić rozrząd (jest kolizyjny ).

Pasiło by odczytać co pokazuje komputer, bo inaczej będzie drogo. A może być np: brak połączenia na jakiejś kostce (zaśniedziały pin).

Może przewody zapłonowe? U mnie było podobnie. Wymieniłem przewody zapłonowe z kopułka i wszystko gra i trąbi.

Przecież kolega wymienił razem ze świecami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniales świece to zwróciłeś uwagę na ich stan. Tzn czy były wszystkie jednakowo okopcone itp ?

Samą cewkę też możesz sprawdzić korzystając z miernika uniwersalnego.

Zaświeca się może kontrolka silnika CHECK ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria naprawiona, winowajcą okazałą się cewka, zrobiłem test z kablem zapłonowym i świecą, na 4 cylinder nie było w ogóle iskry, a na 2 i 6 była słabiutka, na nieparzyste cylindry wychodziła piękna iskra, wiec albo chodził na 5 cylindrów albo tylko na 3. Dzięki że zainteresowaliście się tematem. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

wznawiam temat, znowu takie same objawy, falują obroty, silnik nierówno pracuje, jest strasznie zamulony. Nie wiem czy to znowu padła cewka, czy może teraz to coś innego. Tym razem z cewki na wszystkie świece wychodzi iskra ale jest bardzo słaba.

Edytowane przez blazo95

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności