Skocz do zawartości

Silnik pracuje nierówno - Sintra 3.0


Gość blazo95

Rekomendowane odpowiedzi

Blazo postaraj się poruszać wiązką która idzie od cewki do wtrysków, ta co idzie pod kolektorem dolotowym. Może faktycznie któryś kabelek się przetarł i nie daje napięcia na wtrysk skoro czasem bywa że jest dobrze.

Ewentualnie mogę cię zaprosić do Łodzi jeśli autko by dojechało. Możemy oblukać sprawę jeśli mechanicy nie dają sobie rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ola, ja to wszystko na razie diagnozowałem sam z tata, myśleliśmy ze to coś z elektryką, ale jak się właśnie okazało, na 6 cylindrze nie ma kompresji. No i teraz zaczyna się problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekpsary

Witam i o zdrowie pytam.wczoraj zjechałem z Niemiec i dzisiaj wybrałem się w trasę po okolicy po 60km,kawałek przed domem zaczęła się dusić na wyższych obrotach,na skrzyżowaniu zgasła przy ruszaniu,małymi skokami do przodu,zajechałem na stacje dolałem paliwa i to samo,pod domem zgasiłem i już nie odpaliła,ciężko miała zakręcić choćby akum padł,ale za chwilę odpaliła i chodziła jakby nigdy nic,potem znowu zgasiłem i znowu nie chciała odpalić-teraz to sam nie wiem co Jej dolega,po drodze co jakiś czas sie zaświecały wszystkie kontrolki czyli gasła i jechała i tak kilka razy! Muszę popatrzeć czy gdzie masa nie poszła,bo jakoś nie widzę większej przyczyny,a miesiąc jeździła bez problemu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jak napięcia na wtyczce cewki są prawidłowe, a na 4-tym cylindrze mam brak iskry to cewka czy może być coś innego?

Rezystancja na wtyczce miedzy pinami jest po 0,85 ohm, a na wyjściu miedzy 1-4 mam 13kohm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tym wyprowadzeniu świeca nie ma iskry.

Kable i świece są niedawno wymieniane, a ja używałem do testu zupełnie innej świecy i kabla, który wpinałem do wyprowadzeń. Byłem zdziwiony faktem, że wypięcie właśnie kabla od tego jednego cylindra nie powodowało żadnej zmiany w pracy silnika.

Edytowane przez neon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie byliśmy pewni czy padła nam cewka to zakupiłam nową do Omegi.

Podpiełam bez przykręcania a po godzinie oddałam do sklepu że nie pasuje...:)

Krócej to trwało niż szukanie.

No a potem szukałam cewki z Sintry [emoji14]

W Omedze wtyczka jest inaczej umiejscowiona i w Sintrze sie nie mieści.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po długim i nieudanym poszukiwaniu cewki na autozłomach, zakupiłem nową cewkę, trochę o innym kształcie z samochodu OMEGA B za 150zł.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5287996548

Ważna dla mnie była pasujca wtyczka, bo ta tańsza dedykowana do Sintry ( polecana przez tę samą firmę ) ma inną wtyczkę.

Miałem małe problemy z montażem z uwagi na inny rozstaw śrub, ale udało się i silnik hula aż miło. Poprzednia cewka wyraźnie pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności