Skocz do zawartości

1.7 Dti nie odpala,brak paliwa na wtryskiwaczach.


Gość GrubyBenek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrubyBenek

Witajcie :)

Mam problem z moja corsa C 1.7 dti,brak paliwa na wtryskiwaczach,brak kodów błedów

Sterownik pompy sprawny 100% podpinałem u kolegi do auta :)

Zawór TCV Słychac pykniecie po podaniu 12v z aku wiec powinien byc dobry.

Paliwo dochodzi do pompy i wraca przez powrót

Mechanicy nie chca podjac sie naprawy, rozkladam rece,

Jest moze tutaj ktos taki kto rozwiaze zagatke mojej pompy która nie podaje paliwa,

 

PS:auto szarpalo wczesniej przy dodawaniu gazu jak umarlo na amen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod pompę przewód z zewnętrznego zbiornika .. sprawdź na dzień dobry czy pompa zaciąga paliwo :) .. jeżeli tak to jeden kłopot z głowy .. a nie masz żadnych błędów z tym związanych??

Proponuje jeszcze sprawdzić czujnik prędkości obrotowej silnika .. czasami nie daje błędów a nie działa poprawnie. A pompę trzeba przemierzyć i sprawdzić czy inne czujniki nie oszukują. Ile masz przejechanych km na tym aucie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBenek

Ciagnie paliwo i wraca przez powrót ,mam najechane 242tyski,masz racje z tym czujnikie to moze być to! Napisz coś wiecej o tym czujniku,jaka pełni funkcje dla pompy wtryskowej ze auto nie dostaje paliwa na wtryski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do próby czy pompa zaciąga paliwo to jak najbardziej zacznij od tego.

Tak jak kolega wyżej napisał, omiń bak i aby zaciągło z karnistra, przynajmniej wykluczysz

drożność przewodów paliwowych. Ja po 100 tys. km czyściłem bak, to niezłe szambo tam było.

Czujnik położenia wału to bym wykluczył, podpięcie kompa by to wykazało:

http://forum.opel24.com/topic/60836-zczytanie-bledow-metoda-gaz-hamulec-blad-p0335/page-1

Gdybyś nie napisał ze powraca paliwo to bym stawiał na ukręcony wałek w pompie paliwa,

jest znany mi taki przypadek że pompa uległa zatarciu, a wałek się ukręcił,

z tym ze w Twoim przypadku tłoczy paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciagnie paliwo i wraca przez powrót ,mam najechane 242tyski,masz racje z tym czujnikie to moze być to! Napisz coś wiecej o tym czujniku,jaka pełni funkcje dla pompy wtryskowej ze auto nie dostaje paliwa na wtryski.

pomimo wszystko ja bym zrobił test zewnętrznego zbiornika .. to po pierwsze

po drugie czy sprawdzałes auto na pomoca interfejsa diagnostycznego .. ale takiego, który sprawdzi wszystkie błedy .. nie tylko silnikowe (może to jest problem z innymi elementami auta np. immobilizerem)

po trzecie .. czujnik prędkosci obrotowej słuzy do informowania o położeniu wału korbowego .. jezeli on nie działa .. to moduł traktuje, że silnik stoi, pomimo, że on fizycznie sie kręci. Jest pod rozrusznikiem w tylnej części silnika .. przy łączeniu ze skrzynią. Najlepiej zamienic go z kolegą .. jak masz mozliwość .. bo zakup jest chyba dość drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBenek

Czujnik dobry pokazuje prawidlowe wartosci


Dzisiaj jeszcze raz wyjelem zawór TCV tez duzy i na krutko i chodzi jak ta lala,mam dosyc oplów,sprzedam jak zrobie za marne grosze i kupie benzyniaka z szambem :)(lpg)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jakby sterownik pompy gdyby nie to:

 

Sterownik pompy sprawny 100% podpinałem u kolegi do auta :-)

napewno podpinałeś u kolegi ten sterownik? nie sterownik silnika?

jak tak to tak jak grzes08 napisał posprawdzać porządnym programem diagnostycznym i ten czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności