Skocz do zawartości

Ksenony z AFL - trzeszczenie przy skrecaniu


Gość SeeeB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zauwazylem ze przy wlaczonych swiatlach przy kreceniu kierownica slychac trzeszczenie. Poczatkowo myslalem ze to cos w zawieszeniu. Przypadkiem zauwazylem ze odglosy te ustaja po wylaczeniu swiatel drogowych.

W mojej Astrze mam swiatla ksenonowe z systemem AFL. Skad sie biora te trzaski, spotkal sie ktos z czyms takim?

Chyba ze to normalny odglos tylko nie zwrocilem na to uwagi wczesniej?

Swiatla normalnie swieca, doswietlanie przy skrecaniu dziala, zarniki wymienialem na nowe na wiosne.

 

Ma ktos jakies sugestie czym moga byc spowodowane te odglosy?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinny działać cicho. Pewnie susza na elementach ruchomych w środku lampy.

Elementy znajdujace sie w Refelektorze sie jakos smaruje?

Jezeli tak to chyba rzadko sie to robi bo zeby sie tam dostac trzeba tak jak prz wymianie zarnikow demontowac zderzak.

Ktos cos takiego robil u siebie?

słychać to w środku auta podczas jazdy czy na zewnątrz na postoju?

 

masz afl+ a to nie tylko doświetlanie zakrętów ale również skrętne światła

Slychac w srodku (tylko przy kreceniu kierownica) a ze swiatla sa skretne to wiem i to tak jakby te skretne swiatla tak glosno pracuja (przynajmniej na to wyglada). Nie jestem tylko pewien czy to jakis mechanizm w samym reflektorze, czy moze cos innego pod maska. W kazdym razie nasluchiwalem jadac powoli z otwartym oknem leko sie wychylajac przez okno i wydawalo mi sie ze lepiej to slychac siedzac w autku. Slychac to tylko przy wolnej jezdzie. Jadac szybciej pewnei tez trzeszczy tyle ze tego juz nie slychac, inne dzwieki zapewne to zagluszaja.

 

Na postoju z tego co sie orientuje to AFL nie dziala, wlacza sie jedynie gdy sie jedzie (chyba ze sie myle).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione "powitanie" i jak jest ciemno i otworzę auto to włączają sie światła i robią "show". Do ustawienia w config...

może dzięki temu dojdziesz gdzie skrzypi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jakie show kicaj? W astrach takich bajerów nie można ustawiać. Chyba że masz dodatkowy moduł. Po odpaleniu powinny iść na dół i zrobić zeza po czym wracają do ustawień początkowych. Z tego co pamiętam to można zrobić test ruchu soczewek na postoju tylko nie wiem czy opcom da radę. Tech na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to własnie to "show". Popatrzę jak to się nazywa w menu i dam znać.

 

config - ustawienia pojazdu - oswietlenie pojazdu - identyfikacja pojazdu przy otwarciu

piszę z głowy, to tam gdzie jest również ustawienie czasu oświetlenia pojazdu po zamknięciu auta

nie mylić z follow home

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

możesz kicj coś więcej opisać? Ciekawi mnie to bardzo bo wydawało mi się że zajrzałem do każdego ustawienia w opcomie. Chyba że masz na myśli Techa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

mam radio 900 i wchodzę normalnie - przycisk config - ustawienia pojazdu - oświetlenie pojazdu - i tam mam 2 podmenu - identyfikacja pojazdu przy otwarciu oraz oświetlenie pojazdu po zamknięciu

follow home włącza się manetką długich...

 

popencjusz co chcesz dokładnie wiedzieć?

 

żaden tech, żaden opcom bo zwyczajnie u mnie nie działają... przycisk ustawień na konsoli środkowej

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności