Skocz do zawartości

Gaśnie wyświtelacz


Gość Prezes89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prezes89

Witam, nigdzie nie znalazłem podobnej usterki dlatego zakładam nowy temat. Mam następujący problem. Podczas jazdy, czasem od razu po uruchomieniu silnika gaśnie ekran wyświetlacza - robi się całkiem czarny. Pozostałe instrumenty działają sprawnie tzn. radio - gra, nawiewy - działają, podświetlenie nawiewów - również świeci, tylko sam ekran monitora gaśnie. Po jakimś czasie znowu się zapala, potem gaśnie, kilka dni nie działa, kilka dni działa i tak w "koło macieju". Dodatkowo w bardzo słoneczne dni, pod odpowiednim kontem można, wysilając się troszkę, dojrzeć co obecnie jest wyświetlane na ekranie. Warunki atmosferyczne, temperatura nie maja większego wpływu na zachowywanie wyświetlacza. O co może chodzić? Czy tam są jakieś żarówki, które można wymienić? Czy ktoś miał podobny problem? I przy okajzi proszę o informacje jaki mam wyświetlacz.

 

Auto to Opel Astra H z 2007 r. silnik 1.4

post-58173-0-18202100-1518683511_thumb.jpg

Edytowane przez Prezes89

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może traci napięcie ,może nawala ściemniacz we włączniku świateł.

Musisz go zdemontować i sprawdzić co się dzieje z wtyczką od niego i czy nie znika w niej napiecie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes89

Może traci napięcie ,może nawala ściemniacz we włączniku świateł.

Musisz go zdemontować i sprawdzić co się dzieje z wtyczką od niego i czy nie znika w niej napiecie .

Gdyby to była wina ściemniacza to i inne podświetlenia by padały chyba?

Akumulator stosunkowo nowy (3 letni). Napięcie utrzymuje się na książkowym poziomie. Inne instrumenty działają bez zarzutu, podświetlenia również funkcjonują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes89

No t o zostaje sam wyświetlacz.

Bez zdemontowania go niczego się nie dowiesz.

Czy po demontażu jestem w stanie sam cokolwiek zweryfikować czy muszę jechać do specjalisty? Tak przy okazji to jaki to jest wyświetlacz? Zawsze się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes89

BID

Zmierz miernikiem czy masz we wtyczce zasilanie.

Moze być tak że wystarczy poprawić styki na połączeniu wyświetlacz-wtyczka

Najdziwniejsze jest to, że raz gaśnie raz się zapala. Potem kilka dni jest czarny a później kilka kolejnych świeci.

 

Czy na tym ekranie można odblokować dodatkowe funkcje takie jak spalanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy na tym ekranie można odblokować dodatkowe funkcje takie jak spalanie?

 

 

Masz to przecież wyjaśnione w drugim linku jaki ci podałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stachu22

Twój wyświetlacz to GID, aktywujesz kompa bez problemu opcomem lub techem. A co do usterki wyświetlacza - jeśli pod kątem widać, że działa i rzeczywiście działa to może da się naprawić, napięcie i can powinno być OK. Ale GIDy już bardzo potaniały, można wymienić, zaprogramować i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności