Skocz do zawartości

Opel Astra g coupe- pytanie dotyczace alufelg z rantami


Gość renio_wgw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość renio_wgw

Witam. mianowicie chcialbym zakupic sobie alusy z rantem ale ojciec mowi ze by policja sie mnie nie czepiala musialbym miec chlapacze-czy to prawda? ja bylem pewny ze alufelgi nie moga wychodzic poza obrys blotnika a jak wiadomo astra g coupe ma bardzo ladny tylni blotnik, w sam raz by obrys sie zgadzal. dla wtajemniczenia uzytkownikow forum pokaze jakie alufelgi chcialbym zakupic:

http://olx.pl/oferta/alufelgi-5x110-opel16-rant-CID5-ID7ALYD.html#89c4db89fc

tak wiec tak jak pisalem...Czy moge je zalozyc z pewnoscia ze nie bede mial problemow ze strony policji? licze na odpowiedz, z gory dzieki pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście do tematu delikatnie mówiąc dziwne.

Zdanie ojca należy szanować, ale w kwestii policji to przepisy są ważniejsze.

 

Opcja 1:

Poszukaj sobie na googlach Dz.U. z 2013 poz. 951 - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, a potem poświęć chwilę na czytanie i będziesz miał jasność kiedy i co się wymaga.

 

Opcja 2:

Poszukaj sobie na googlach kalkulatora ET felg i zobaczysz, o ile felgi wyjdą na zewnątrz względem obecnych, a potem starczy zmierzyć linijką...

Jest taki kalkulator w wersji rysunkowej nawet.

 

P.S.

Montaż fartuchów przeciwbłotnych NIE JEST w żaden sposób uwarunkowany rantem felgi, tylko kilkoma innymi względami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG mnie to wygladac bedie komicznie ale o gustach sie nie rozmawia mam nadziej ze choc na opony bedize kasa na pozadne a nie jakies chińczyki.

Generalnei sprawa ma sie tak ze nie moze bieżnik opony wystawac poza obrys nadkola/blotnika ale jak sie policjant uprze to podepnie tez pod to felge i wierz miz e nie wygrasz z nim. nawet jak diagnosta podbije to nastepnego dnia ó policjan moze po zlosci ci zabrac dowód. Znam takie przypadki. Ja bym osobiscie z auta nie robił "inwalidy" i jezdzil nim normalne na normalnych kolach tylko zakupil sobie jakes fajne wygladowo ale z normalnymi parametrami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie moze bieżnik opony wystawac poza obrys nadkola/blotnika

Nie. Nie może KOŁO wystawać. W niemcowni bieżnik nie może, u nas nic. Miałem tak w Kadecie - kolega, który go ode mnie kupił, objeździł niecały tydzień i dowód za kółka poleciał.

 

P7036672_resize.JPG

 

Bieżnik równiutko z błotnikiem, fela może z 1.5cm wystawała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nasi jak sobie przypominalm niebiescy pryzkladaja jakąs ksiazke czy teczke swoja do kola i jak wystaje poza to juz jest przerabane. Chyba masz racje.

Ja tma podchodze do teog wszystkiegoinaczej. Mi to nie przeszkadza ze wystaje czy cos ale jak dla mnie glupota jest to ze ktos majstruje pryz tym i zmienia punkt obrotu kola. Czyli to co przewidzial producent zmienia na inne. Przez to zmienia sie dosc drastycznie prowadzenie auta, koncowki drazkow dostaja po tylku i tak samo sworznie wahacza. Powinni za to ludiz obciazyc w pryzpadku jakiejs kolizju wypadku to by sie odechcialo takich majstrowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności