Skocz do zawartości

Nie pali na gazie


Gość jkkk3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem na gazie

W łaśnie przerdzewiał mi zbiornik poaliwa i pozostał tylko gaz ale nie miałem problemu z paleniem na samym gazie.Od jakiegos czasu właśnie problem ten jest bo autko nie chce zapalac . Podczas krecenia na rozruszniku ani dychu natomiast jak kolega mnie szarpnal samochodem odpala .Gaz wzbiorniku jest. Zauważyłem że mam oszroniony parownik.Autko smiga na gazie juz 4 lata bez ża żutów a teraz nastapił problem

Gdzie szukac problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno sie odpalac na lpg.Reduktor w jakim stanie?

Reduktor ma 5 lat . Nigdy z nim nie mniałem problemu

Reduktor ma 5 lat . Nigdy z nim nie mniałem problemu

Panowie a więc tak........

Polałem reduktor ciepłą wodą i nadal nie odpalił ale.......................

Podczas kręcenia zaczałem przełączać przełącznik gazu w samochodzie i madszyna zapaliła i chodzi. Nie wiem czy tam jest prawidłowo bo przełącznik nie reaguje na przełaczanie czy to benzyna czy sam gaz czy gaz z bęnzyną. Zbiornika paliwa nie mam a mimo to że przełącznik jest w pozycji benzyna to autko chodzi na gazie.Słychać przy butli że zawór przełącza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ci grzebał przy tym przełączniku? Może masz zmostkowany? Skoro nie ma baku to nie potrzeba przełączać bo i tak stale jeździ na LPG.A może sam się po prostu zepsuł i styki najpierw straciły kontakt a po kilkukrotnym przełączaniu zwarły się na stałe?

 

Jak by nie patrzył to ja dla własnego bezpieczeństwa i też pasażerów zrobiłbym z tym porządek.Czyli wizyta u gazownika.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ci grzebał przy tym przełączniku? Może masz zmostkowany? Skoro nie ma baku to nie potrzeba przełączać bo i tak stale jeździ na LPG.A może sam się po prostu zepsuł i styki najpierw straciły kontakt a po kilkukrotnym przełączaniu zwarły się na stałe?

 

Jak by nie patrzył to ja dla własnego bezpieczeństwa i też pasażerów zrobiłbym z tym porządek.Czyli wizyta u gazownika.

No właśnie tak muszę zrobić odwiedzic fachowca :spoko: choć muszę zrobić też regeneracje parownika.

Mam jeszcze pytanko co do zestawu naprawczego parownika. Warto regenerować czy lepiej nowy ?

Odczytałem na nim że jest to AG 67-R - 01 100HP (czy to tomasetto ? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Felicji regenerowałem 4 lata temu. Do tej pory nie ma z nim problemu.

Ale może jeszcze nie czas na regenerację.Problem może być w przełączniku.Najpierw wymień jego a potem zobaczysz co będzie dalej.A jeszcze przy okazji gdy się silnik nagrzeje spuść mazut z reduktora.On też może robić problem.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Felicji regenerowałem 4 lata temu. Do tej pory nie ma z nim problemu.

Ale może jeszcze nie czas na regenerację.Problem może być w przełączniku.Najpierw wymień jego a potem zobaczysz co będzie dalej.A jeszcze przy okazji gdy się silnik nagrzeje spuść mazut z reduktora.On też może robić problem.

Mazut z reduktora ....jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazut z reduktora ....jak?

W reduktorze na dole jest czarna plastikowa śruba.Czasem trzeba się do niej przyłożyć jak nie była w ogóle odkręcana.Rozgrzewasz silnik,gasisz go i odkręcasz tę śrubę.Poleje się ciemny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności