Skocz do zawartości
inkboch

kremowa maź pod korkiem w Corsa C 1,2 Twinport

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat już znany ale oprócz tej mazi kremowej pod korkiem na początku miałem na bagnecie 3 kreski oleju czarnego a teraz jak sprawdzałem ostanio tak po miesiącu widzę, że mam 4 kreski i jest to takie kakao. Płunu chłodniczego nie ubywa, w zbiorniku jest czysty płyn ścienki nie sa zasiarczone!!

Czy to też jest normalna sytuacja??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie sprawdz czy faktycznie oleju przybyło.Jezeli płynu nie ubyło to moze np pb dostawac sie do oleju.

Co do mazi kremowej jezeli plynu nie ubywa ,to nic złego przy obecnych temp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym ten olej wymienił i wtedy zobaczymy czy znowu zmieni kolor..

Spod korka sobie oczyść maź szmatą..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silvo44 raczej nie olej ma kolor kakao a miarka ubrudziła sie podczas wyjmowania.Zeby olej miał kolor kakao to musało by tam płynu sie dostac w dosc duzej ilosci.

Ewentuanie dobre wyczyszczenie miarki i okloic i jezeli to samo wtedy wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Z18xerOwner

A jakie odcinki pokonujesz codziennie? Przejedź się do teściowej przegoń go na maksymalnej predkości z pol godziny. Przy pokonywanych krótkich odcinkach tak może być. W paliwie jest para wodna ona może dawać taki efekt. W corsie b mam takie coś od 11 lat i nie przejmuje się tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jeszcze paliwo przenikać do układu smarowania i wtedy przybywa oleju . Czuć zapach benzyny w oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie olej ma kolor kakao

Tak zrozumiałem z opisu kolegi..

Mimo wszystko takie "kolory" na miarce to raczej alarm.. Bo pod korkiem to wiemy co jest grane - krótkie dystanse..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro przejadę autem z 60km i zobacze co będzie dalej!! Gdzieś czytałem, że po zostasowaniu oleju GM nie ma tej mazi pod korkiem... Ktoś to sprawdzał??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bzdura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sillvo u mnie tez sie robiło przy"wylocie"miarki.Podczas wyjmowania miarki brudzi sie miarka.Nic z tym nie robiłem i nic sie nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po przejechaniu około 60km bagnet sie wyczyścił, pokazał się normalny olej a korek znów zaczął zachodzić kremową mazią!!

Stwierdzam, że tak ma być i tyle!! Dzięki za cenne uwagi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Z18xerOwner

No i słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszła wiosna, temperatury powyżej +10 i dalej jest tak samo. Jak przepale auto ok 100km to maź pod korkiem i na bagnecie znika. Ale zaraz sie pojawia gdy robie po 10km jednorazowo.

Czy jak w lecie jest maź to też jest normalne? Inni pisali, że tylko w zimie jest taka sytuacja!

Co jeszcze mogę sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy zapchana odma utrudnia odparowanie wilgoci z oleju.

Krótkie odcinki i różnica temperatury robi swoje, więc jak nie ubywa płynu to zostaje odma zarośnięta mazią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostaje ci wyczyścić dokładnie odmę i obserwować ubytki płynu. Pytanie jak stary masz olej.Może wiek i krótkie dystanse spowodowały że nabrał wilgoci.A dla pewności zapłacić 30-50 zł i zrobić u mechanika test zawartości spalin w płynie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olej wymieniam co 10tyś km. i ostatni raz wymieniałem w GRUDNIU 2014.

Gdzie znajduje się odma w tym silniku? Mechanik powiedział mi, że jej nie ma a jedynie u góry od klawiatury idzie jeden wąż i tam odprowadzana jest woda.

Edytowane przez bad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odma służy do odpowietrzania komory korbowej silnika a nie do odprowadzania wody.Gdzie by ona była czy u dołu czy od pokrywy zaworów to jest odpowietrzenie czyli odma..Sprawdź ten wąż.

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym silniku odma jest schowana. W deklu zaworów jest kanał biegnący przez głowicę do skrzyni korbowej. Trzeba zdjąć dekiel zaworów i dokładnie go wypucować. Pewnie będzie wyglądał tak:

20150207_080542.jpg
20150207_080547.jpg
20150207_080553.jpg
Auto ma uwalony termostat lub pokonuje krótkie odcinki i nie jest w stanie porządnie się zagrzać. Maź to wilgoć i zanieczyszczenia z paliwa, które nie były w stanie odparować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym najlepiej umyć pokrywę zaworów?

W którym miejscu znajduje się ten kanał biegnący przez głowicę do skrzyni korbowej?

Auto pokonuje codziennie 8km w jedną stronę i nagrzewa się po przejechaniu 5km więc silnik osiąga temp 85-87stopni.

Korzystaj z opcji ODPOWIEDZ a nie CYTUJ.

Edytowane przez bad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymyć czymkolwiek lekko agresywnym. Nitro, nafta, zmywacz do hamulców, dimmer...

Kanał widać na 1-szym zdjęciu na dole - jest od 2 śrubki dekla licząc z lewej, kończy się na 4 śrubce a pod pokrywą leży gumowy wężyk i akurat wchodzi na środkową śrubkę kanału. U góry też jest malutki prostokątny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi