Skocz do zawartości

Podwozisz kumpla do pracy za partycypacje w kosztach paliwa - zobacz co może Ciebie spotkać


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa, do tej pory byłem nieświadomy tego, że przewożąc chociażby znajomego do pracy za przysłowiową partycypację w kosztach paliwa i amortyzacji auta narażam się na postępowanie mandatowe w wysokości 10 tysięcy zł.

 

Nie do końca rozumiem ten film, być może chodzi o tak zwane TAXI pracujące na czarno, którzy w sposób ciągły i systematyczny świadczą takie usługi w miastach a nie o okazyjną podwózkę. Ale to tylko moja interpretacja, zapewne każdy Inspektor ma swoje podejście do sprawy. Ale nie zmienia to faktu, że można narobić sobie niesmacznego bigosu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten proceder w Warszawie jest wręcz nagminny, wystarczy wejść na ogłoszenia olx i widać jak rekrutują pracowników. Trzeba mieć swój samochód i 2 telefony, jeden koniecznie z androidem służący do obsługi aplikacji na której dostaje się zgłoszenia. Wszystko działa na krawędzi prawa ale mimo to się opłaca. Koszt przejazdu z takim przewoźnikiem jest czasami nawet o połowę tańszy od zwykłej taksówki, tyle że nie wiesz z kim jedziesz i nie masz pewności co do stanu technicznego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Bla bla car to portal zrzeszający przestępców? :lol:

Jeśli ktoś świadomie łamie prawo w celu uzyskania korzyści majątkowej i to w dodatku regularnie to jak nazwiesz taką osobę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Bla bla car to portal zrzeszający przestępców? :lol:

 

Znalazłem w internecie na YT wypowiedź serwisu, o którym piszesz.

 

Oto jej cytat:

 

Artykuł mówi nie o podwiezieniu "znajomego" a o nielegalnym świadczeniu usług taksówkowych.Z tego materiału jasno wynika, że kierowca prowadził nielegalną działalność przewozową, ogłaszał się w internecie jako kierowca świadczący na żądanie usługę przewozów pasażerów po mieście. Także kwota, którą pobrał od pasażerów przekracza koszty paliwa zużytego na miejski przejazd. Kierowcy, którzy oferują przejazdy zgodnie z zasadami BlaBlaCar, nie łamią przepisów prawa: oferują miejsce na zaplanowanej przez siebie wcześniej trasie, w zamian za zwrot części kosztów paliwa a celem ich działania nie jest osiąganie zysku. Co za tym idzie nie podlegają oni regulacjom dotyczącym transportu drogowego.

 

Zatem BlaBlaCar nie jest zagrożone.

Pozdrawiamy

 

Pozostaje kwestia kontr-interpretacji ITD podczas rzeczywistej takiej kontroli.

 

A teraz drugie moje pytanie, a co jeśli jestem filantropem i podwożę ludzi za darmo ? Ot tak załóżmy "stopowiczów" Czy również narażam się na konsekwencje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przyklad. Budujemy dom co nie. Kolega przyszedl mi pomóc bezinteresownie oczewiscie bo to dobry kolega. Czy moze pomagac tak?? Niestety nie bo nei ma nic bezintersownie. Panstwo nie bedzie wnikac. Bezinteresownie to moze mi przyjsc i pomoc ojciec itp osoby z bliskiej rodziny. Tak samo ojciec prowadzi dzialalnosc gospodarcza- uslugi stolarskie. Ja moge jemu pomagac dowoli czy mamuska czy nawet moja żona bo jestesmy rodzina. Wszelkie pomoce osób obcuch, znajomych, sasiadów itp nie wchodza w gre juz. NAwet chyba pomoc kuzyna nei wchodzi zdaje sie w gre.

Czemu tak jest? ano zawsze w ramach podziekowania mozesz mu ty kiedy zekomo pomóc a to juz jest cos za cos. Tak samo jak ojciec moze wkonac nawet kuzynowi parapet za to ze ten przyszedl mu przytrzymac kawal dechy jak ten obrabial element itd. Masz poprostu wynajac sobie druga osobę, odporowadzac nalezyte podatki i ubezpieczenia itd. BArdzo nieladnie jak sie okrada państwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności