Skocz do zawartości

Rozładowujący się Aku


Gość sintra 98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30mA czyli 0.03 A. Powiedzmy ze w tych nowszych autach gdzie kupa elektroniki t tak gdzies 50 mA 0.05A. Wiecej to zaden rpoducent nie da gwrancj jak sie tylko dowie ze taki pobór jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

 

 

Mam ten plus że garaż ogrzewany w domu

Farciarz. Już Cię nie lubimy :P

Żartowałem :) Ale jak Ci pada akum w ogrzewanym garażu, to rzeczywiście problem. Mi zżerało radio. Niewinne podświetlenie przycisków świecące 24h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z powrotem zrobiłem jak radziliście od grubych zacząłem i tak licząc od lewej stan wyjściowy 0.34 A na piątym 0.07 na siódmym 0.00 A obydwa podpisane jako bezpiecznik główny i nie wiem co dalej mam schemat bezpieczników wydrukowany a ogólny chyba gdzieś na kampie .DSC_2091-300x225.jpg

 

 

obrazek w większej rozdzielczości http://bajorek.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2011/04/DSC_2091.jpg

 

A propo garażu w razie jakiegoś problemu po trasie mogę użyczyć , namiary w profilu ;)

 

Znalazłem schematy ,mam takie po Niemiecku i po polsku ale nie mogę rozczytać z poszczególnych pdf-ów pod jaki bezpiecznik dany podzespół podchodzi ,gdyby ktoś z kolegów lub koleżanek coś podpowiedział będę wdzięczny

Edytowane przez baru0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu.

Sprawdź centralny zamek i włącznik świateł w autku. poniżej co odpowiada temu bezpiecznikowi nr 5 - 60A

26. Zapalniczka,gniazdo zasilania urządzeń dodatkowych

27. Kierunkowskazy,światła postojowe,światła tylne

28. Sterowanie zamkiem wlewu paliwa

49. Dmuchawa chłodnicy,klimatyzacja.

Ten drugi 60 A odpowiada za przekaźnik K-12

Masz schematy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam schematy ale nie mogę zajarzyć ,a drukować wszystkiego na razie się mi nie chce .Dzięki polukam k-12 tzn. bo na schemacie mam przekaźnik zaznaczony jako numer 12 ale jego symbol to k-67 tak mam na schemacie .

Schematy mam chyba z tego Forum ;) jeden niemiecki ma 8.09 mb po rozpakowaniu a schematy po polsku 885kb .

trochę jak dla mnie skomplikowane na razie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schematach masz na dole coś w rodzaju podziałki, na str 13 schematów masz na dole nr 1345 i z niego idzie przez jakiś silnik (wygląda to na wentylator chłodnicy, ale zgaduję) do bezpiecznika nr 7 (na schemacie 57). Przekaźnik K- 67 to właśnie zaznaczony nr 12 na schemacie.

Sprawdź jeszcze czy nie ucieka ci prąd przez wtyczkę od NIWO które wyciąłeś - głównie chodzi o to że te bezpieczniki przez które masz ubytek prądu mają stałe napięcie z aku styk 30.

To też pisałem o centralnym zamku czy się któryś nie przycina i próbuje cały czas zamykać/otwierać.

Te 4 bezpieczniki które podałem poprzednio masz w kabinie po stronie pasażera w kokpicie, załóż miernik i po kolei wypinaj odczytując czy coś się zmienia czy nie.


Nara, idę w objęcia Morfeusza rano do tyrki Jak coś to dzwoń jutro kontakt do mnie - http://forum.opel24.com/topic/67135-skad-jestesmy-i-czym-jezdzimy-sintrowa-mapa-polski/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie o to miejsce chodzi

 

schemat-300x225.jpg

wypinałem wszystkie bezpieczniki po kolei i nic odpięcie radia trochę pomogło jednak jest jeszcze 0.28-0.14 czasem się zmienia ,tylko wyjęcie grubego bezpiecznika załatwia sprawę .Widzę że nie łatwa sprawa będzie z tym problemem

Edytowane przez baru0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpowiem inaczej,

Poniżej masz rozpiskę położenia bezpieczników i numerację zgodną z schematem.

 

bezp komora silnika.jpg

 

poniżej bezpieczniki główne w schemacie

 

bezp gł schemat.jpg

 

51 jest do stacyjki i go tu nie ma, pozostałe 52 - 58 zasilają mniejsze bezpieczniki które masz w kabinie.

 

Numeracja bezpieczników na schemacie i w tym opisie http://forum.opel24.com/topic/8127-bezpieczniki-i-przekazniki/?p=266528 jest zgodna.

 

Więc jak pobór prądu masz duży na bezpieczniku np. piątym (F55) to wyjmujesz go wpinasz zamiast niego amperomierz.

Zerkasz w schemat które bezpieczniki mniejsze zasila i wyciągasz je w kabinie jednocześnie obserwując miernik.

 

ps

Wyłącz przed pomiarami w podsufitce włącznikiem głównym lampki i odczekaj parę minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności