Skocz do zawartości

Zgrzyty przy odpalaniu Astra 4 1.4 turbo 140 KM


Gość Draxter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, wiec jeśli taki temat już był to przepraszam ale mnie nie udało się go znaleść. A oto mój problem. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem używanej Astry 1.4 turbo rok 2012.. Gdy sprawdzałem auto przed zakupem nie było żadnych niepokojących sygnałów. Jazda próbna była krótka bo samochód nie był zarejestrowany w Polsce. Po przyjeździe do domu okazało się że przy odpalaniu słychać metaliczny odgłos z komory silnika. Zdarza sie tez że silnik nie za kazdym razem che zapalić( rozrusznik kręci).Zauważyłem że zgrzyty przy odpalaniu i problem z odpaleniem zdarzają sie tylko po ostrzejszej jeździe. Rano po całonocnym postoju wszystko jest ok. Po wizycie w serwisie opla diagnoza brzmiała: uszkodzone koło dwumasowe (przebieg 95 000. Dodam tylko że żadnych książkowych objawów uszkodzenia dwumasy to znaczy szarpania przy ruszaniu, niepokojących odgłosów przy gwałtownym dodawaniu lub odejmowaniu gazu, czy jakichś stuków nie ma. CISZA. Czy może ktoś spotkał się z podobnymi objawami. Jeśli tak to proszę o informację. Z góry dziękuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, jest wina dwumasy. Była swego czasu kampania na dwumasę w 1.4 turbo, jest obecnie w Mokce.

Jeśli chodzi o Mokke:

 

A14NEL/NET - Metaliczny odgłos w trakcie uruchamiania silnika

Naprawa polega na wymianie dwumasowego koła zamachowego na nowe, poprawione. Usterka objawia się tym, że przy rozruchu silnika, szczególnie ciepłego, słyszalne są metaliczne odgłosy. Dotyczy tylko silnika LUJ czyli 1.4T.

Numery nadwozia aut potencjalnie narażonych na usterkę: od ...CB000001 do ...EB999999

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa problemów z odpalaniem silnika. Czy to może być spowodowane uszkodzoną dwumasą czy jest jakaś inna przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie odnieśli się do tego. Pan z serwisu zakomunikował mi że to uszkodzona dwumasa. A na moje pytanie czy to może być również przyczyną tego że samochód nie zawsze chce zapalić, odpowiedział że" może być". Ale nie podał żadnego związku między jednym a drugim. Więc juz nie wiem co o tym myśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dwumasa. Czujnik wału jest właśnie po stronie koła dwumasowego - nie wiem, być może ma to związek z zachowaniem silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podczas diagnostyki komputerowej taki uszkodzony czujnik powinno pokazać? Bo z tego co wiem to żadnych błędów nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Chyba nie mam innego wyjścia tylko zacząć od dwumasy. Jak coś się wyjaśni to napiszę. Ale ciągle czekam na jakieś podpowiedzi jeszcze. Może ktoś miał podobny przypadek i nie była to dwumasa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał podobny przypadek i nie była to dwumasa?

To niestety jest dwumasa według opisu w TIS.

 

Można by sprawdzić rozrusznik - jakby zacierał się na tulejkach, to też mógłby emitować jakieś metaliczne odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności