Skocz do zawartości

Ponadnormatywny stan oleju na bagnecie


Gość marcinmotors

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale skąd pomysł by sprawdzać stan oleju na gorącym silniku? Możesz podeprzeć ten pogląd jakimś fachowym artykułem albo oficjalną opinią (zaleceniem) producenta w tej sprawie ??

Po 5-10 minutach od wyłączenia silnik jest gorący...minimalnie ostygnięty.Chodzi o odczekanie kilku minut aby "rozbryzgany" olej ściekł do miski aby pomiar poziomu oleju był w miarę rzetelny.Nikt przeciez nie bedzie sprawdzał poziomu oleju bezpośrednio po wyłączeniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać człowiek całe życie się uczy. Przez ostatnie ćwierć wieku robiłem dokładnie odwrotnie. Sprawdzałem oczywiście na płaskim ale na zimnym lub prawie zimnym silniku. A tu okazało się, że metoda :rip: no nic idzie nowe :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mialbys sprawdzic stan oleju tylko na zimnym to znakem tego ze jadac na dordze i sie zatrzymasz bo mas zjakies podejrzenie ze silnik chodzi nieprawidlowo to musialbys z pomiarem poczeka z godzine albo dwie. Poza tym jedziesz do mechanika na jakas naprawe itp to co jak ma sprawdzic poziom oleju??? Zreszt jak sie sprawdza olej po wymianie?? mnie uczono ze po zlaniu starego i wymianie filtra mam zalac oliwy mniejwiecej tyle co podaje producent czyli jak podaje 4.8L to zalewam okolo 4.5 L i odplam auto. Pochodiz tak z 3-5 minut, gasze i za dwie minuty moge sprawdzac i uzupelniac stan tak by bylo tak prawie pod max.

Zawsze ale to zawsze wszelkie sprawdzania parametrów silnika sprawdza sie na cieplym motorze. TO sa jego normane prawidlowe warunki pracy. Zimny na mrozie to motor odpalony ma wszelkie anomalnie, powlaczane systemy wzbogacenia dawki paliwa, bogata mieszanka, podwyzszone obroty. ładowanie alternatora tez na stanie obciazenia znacznym bo aku dopiero co oddal sporo energi, swieczki dogrzewają wszelkei systemy zalaczone itd itd. W mapie w ECM nawet jest tak ze do temp silnika 60 stopni jest proces startowy motoru a powyzej 60 to juz tzw temperatura robocza silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności