Skocz do zawartości

Opinie o firmie BEKO


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz z sprzetem to loteria.Zepsuła sie nam pralka whirpool na gwarancji a ze dosc długo trwał okres reklamacji, podczas naprawy wsciekła żona powiedziała ze juz wiecej whirpoola nie kupi, ze następną pralką bedzie bosch,A serwisant ze smiechem na ustach odpowiedział ze zepsuł sie silnik marki....bosch.Takze teraz to loteria bo wiekszosc jest składana z czesci wyprodukowanych w Chinach.

 

Kolega pracuje w Niemczech przy produkcji żelazek i w Niemczech, i co z tego jak są z elementów z Chin skladanych.

 

Holcu moim zdaniem sa bardziej zalezy to od konkretnego modelu a nie samej marki,to jak z samochodami kazda marka ma mniej lub lepiej udane modele.

 

Ps.Kiedys miałem podobny problem przy zakupie piły stihl .Miałem do wyboru starego stihla(wyprodukowanego w Niemczech)lub nowego następce w sklepie.Trzech róznych serwisantów stanowczo zalecali zakup tego starego bo posłuzy dluzej niz ta nowa piła(nie chodziło o cene,a o to ze produkcja została przeniesiona do Chin i jakość spadała)Wniosek ze nawet jak ktos poleci nawet konkretna marke,stara była dobra a ta nowa nie juz nie koniecznie.

Podejrzewam że nawet juz nie chodzi o to ze produkcja w Chinach a ze firmy swiadomie projektują sprzęt by za dlugo nie posłużył...

 

Ps.Sasiadka sobie chwaliła pralke Beko.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ważne jest nie gdzie (kraj) produkowane ale w jakiej fabryce. Często jest tak że w jednej fabryce są produkowane te same produkty pod różnymi markami... teraz już nie pamiętam ale coś takiego było z mastercookiem np. no i oczywiście telewizory np samsunga

 

nie ma już czegoś takiego jak niemiecka jakość, co do miele - to ostatnio bardzo się psuje... znajomi kupili pralkę za 2 razy tyle co za samsunga i już im się parę razy zepsuła - koszt naprawy to w sumie nowa pralka samsunga...

my mamy taką od 6 lat i na razie odpukać, choć wydaje mi się że łożysko już szumi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są na jedno kopyto robione. Ja kupiłem pralkę Samsung bo taką mi polecili w Media Expert i po roku normalnego użytkowania zaczęły nawalać łożyska. Nie reklamowałem bo stwierdziłem, że jak wytrzyma to zrobię to pod koniec gwarancji i jakoś tak wyszło, że przegapiłem termin i już ponad 3 lata tak nawala. Chciałem wymienić je samemu ale okazało się, że są zalane i można wymienić ale z całym bębnem :-( Także nie warto przepłacać za firmę bo i tak prędzej czy później trzeba będzie kupić nową.

Edytowane przez tuszok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zakupach. Kupiłem pralkę firmy BEKO i piekarnik firmy Whirpool. Co mogę powiedzieć po dzisiejszych zakupach ?

 

- sprawdzajcie dokładnie cenę w sklepie internetowym Media Markt. W moim przypadku w MM na internecie było 100 zł taniej niż w sklepie stacjonarnym. Na szczęście po pokazaniu ze swojego smartfona, Pan który mnie obsługiwał zjechał mi o 100 zł z ceny. Zadowolony kupiłem. Po czym jak w dodatku odmówiłem gwarancji 5 letniej i wynegocjowałem tą 100 zł podejście Pana do nas zmieniło się. Dlatego piekarnik kupiłem w Saturnie, gdzie owa pralka Beko była o 100 zł droższa też, ale u nich na stronie internetowej też o 100 zł droższa była. Gdyby nie to, że podejście Pana mnie troszkę zirytowało, piekarnik kupiłbym w MM bo ceny były takie same.

 

- pojechałem do Saturna kilka km dalej i okazało się, że w Saturnie jest promocja do 11.03.15, na tablicy do darts można było sobie wyrzucić rabat (max 10%) fart chciał, że wyrzuciłem 9%. Więc ze świadomością, że opłacało się przyjeżdżać podszedłem do Pani i tu szook. Pani z głowy sypała parametrami piekarników Bosch, Whirpool, Beko. Potrafiła zwrócić z pamięci powiedzieć, jakie brytfanki są w zestawie i ogólnie moim zdaniem bardzo fajnie do nas podeszła. Za samo podejście aż chciało się kupować. Ale nadszedł ta chwila, że wypaplałem Pani, że dziś kupiliśmy pralkę w MM bo tam było taniej. Po czym Pani poinformowała, że oni mają taką politykę, że dopasowują się do cen konkurencji więc miałbym za tą 100 zł taniej i w dodatku mógłbym również skorzystać z wyrzuconych 9% rabatu. I tu już humor mi :) się lekko popsuł gdyż mogłem pralkę z 1599 kupić za 1300 zł. Gdzie na ceneo ta pralka kosztuje 1599 zł. Nie mniej nie więcej zakupy zrobione.

 

Teraz powstał problem co z tym styropianem zrobić, co był umieszczony zarówno w pralce jak i w piekarniku.

 

Tak swoją drogą nie wiedziałem, że piekarniki firmy Whirpool bynajmniej ten co ja kupiłem nie mają wtyczek zarobionych do kontaktu. Należy osobno kupić wtyczkę i zarobić, lub podłączyć za pomocą kostki.

 

Ja wyszedłem z założenia, że pralkę używamy dość często więc zakup mógł być nieco droższy, natomiast piekarnik sporadycznie więc za 900 zł udało nam się kupić piekarnik z funkcją samoczyszczenia z prowadnicami 3x teleskopowymi, dwoma brytfankami oraz tą srebrną krateczką metalową. Wydaje mi się, że rozsądny wybór.

 

Nauczony już doświadczeniem, nie namówiłem się na żadne rozszerzenie gwarancji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Z tym podłączeniem piekarnika to poczytaj w gwarancji czy przypadkiem nie musi tego robić elektryk. W moim przypadku warunkiem gwarancji było podłączenie przez elektryka, który musiał potwierdzić to swoją pieczątką. Inna sprawa że u mnie był cały zestaw płyta+piekarnik na 3 fazy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podłączeniem piekarnika to poczytaj w gwarancji czy przypadkiem nie musi tego robić elektryk. W moim przypadku warunkiem gwarancji było podłączenie przez elektryka, który musiał potwierdzić to swoją pieczątką. Inna sprawa że u mnie był cały zestaw płyta+piekarnik na 3 fazy.

 

Ja mam uprawnienia :) jestem z wykształcenia elektrykiem :P hehe

 

Tak swoją drogą Pani z Saturna powiedziała, że ich polityka jest taka, by nie odpuszczać klienta jeśli przychodzi klient, że w euro czy oleole jest taniej. Bo jeśli chodzi o MM to oni sami synchronizują ceny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM i w Saturnie nie musisz mieć pieczątki elektryka na sprzęcie (bynajmniej tak było gdy kupowałem piekarni).

Ja wybrałem opcję wymiany przewodu na kostce - miałem kupiony do innego sprzętu 3x2,5mm2 - gotowy do montażu z wtyczką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

 

Tak swoją drogą Pani z Saturna powiedziała, że ich polityka jest taka, by nie odpuszczać klienta jeśli przychodzi klient, że w euro czy oleole jest taniej. Bo jeśli chodzi o MM to oni sami synchronizują ceny

Odnośnie MM to oni w sklepie mają inne ceny niż na stronie internetowej. Miałem to samo przy zakupie TV, na stronie MM była promocja natomiast w sklepie na półce + 200zł. Sprzedawca poinformował mnie że oni nie biorą udziału w internetowych akcjach promocyjnych. Wróciłem do domu, zamówiłem przez internet z odbiorem osobistym w sklepie, w którym nie chciano mi go sprzedać w tej cenie z półki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie MM to oni w sklepie mają inne ceny niż na stronie internetowej. Miałem to samo przy zakupie TV, na stronie MM była promocja natomiast w sklepie na półce + 200zł. Sprzedawca poinformował mnie że oni nie biorą udziału w internetowych akcjach promocyjnych. Wróciłem do domu, zamówiłem przez internet z odbiorem osobistym w sklepie, w którym nie chciano mi go sprzedać w tej cenie z półki.

 

A mi powiedzieli, że dopasowują się do cen w internecie na stronach MM, ale mało tego w Saturnie dopasowują się do cen w internecie w takich sklepach jak euro, agito etc. więc tam warto chodzić o ile ma się w pobliżu Saturna, chyba że co placówka to inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja kupując w sklepie kupiłem przez internet - właśnie w Saturnie i MM. Różnica to - 200 za TV, !80 kuchenka (do zabudowy), Resztę sprzętu tak wysoko nie wytargowałem za to dostawa za free (ok 30 km).

Łukasz ja to samo w Saturnie słyszałem, można negocjować cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności