Skocz do zawartości

Astra F brak mocy na LPG


Gość adrian88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrian88

Witam,

mam kolejny problem z moją astrą. Jadąc na LPG brakuje mocy, pedał gazu w podłodze a auto ani myśli jechać szybciej. Na benzynie problemów niema, jedzie jak szalona... A dzisiaj wracając z pracy, ale jadąc na benzynie zapalił się na dodatek check... Dodam że niedawno wymieniałem przewody WN, świece, kopułkę, palec, cewkę i wymieniane były również zawory wydechowe, płyn chłodniczy nie ubywa... Wszystko wskazuje na parownik ale ten check?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość adrian88

Filtrow lpg nie ruszalem w nim wogole, cala reszta tzn powietrza i pb swieze... Ale gdyby byla wina lpg to check by wyskakiwal jak jade na pb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Nie doczytalem, ze jechales na benie. Trzeba zczytac blad. Bez tego nie ma co gdybac. I obowiazkowo wymienic filtry od gazu, jesli dawno nie byly ruszane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

Pojawia sie blad 13 czyli sonda lambda, czy to jest jednoznaczne z uszkodzeniem jej i dlatego tez na gazie tak chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w tym przypadku nie zawsze świadczy o uszkodzonej lambdzie.Czasem gdy LPG jest źle wyregulowane lub rozregulowane lambda potrafi się zawiesić.Dopiero po skasowaniu błędu i pojeżdżeniu na Pb widać czy zacznie pracować..Jaka instalacja LPG?

Wykręć dla pewności lambdę,kup preparat do czyszczenia gaźników w sprayu.Wyczyść dokładnie sondę.Skasuj błąd i kilka dni spróbuj pojeździć tylko na Pb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

Jutro zamierzam udać się do gazownika, na LPG już jeździć się nie da praktycznie... Dodam, że wczoraj wykręcałem świece i były zalane, ale raczej nie pb, zapach był podobny do zapachu gazu... Myślę ze jest to kwestia gazu i chyba walniętego parownika bo przejechałem już tym autem około 100tys km i z gazem nic nie robilem (tak wiem, mój błąd i głupi błąd, ale kierowałem się tym że póki nic się nie dzieje to jest dobrze :rotfl: ) Zobacze jutro tą sonde jak wygląda....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

Trochę poczytałem o tej mapie, ale niewiem czy dobrze zrozumiałem... Moje autko na benzynie chodzi bez problemu, odpala na dotyk, obroty nie falują, spalanie też ma chyba w normie.. A jeśli coś w tej mapie się namieszało jakie masz rady? Przeczytałem żeby pojeździć na benzynie kilkaset kilometrów i będzie dobrze, prawda to?

Edytowane przez adrian88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że źle ustawione LPG rozjeżdża mapę paliwa i wtedy jest problem i z jazdą na Pb i na LPG.W takim przypadku stabilizuje się mapę paliwa przez pojeżdżenie kilkadziesiąt km na Pb a dopiero potem można podchodzić do regulacji LPG

 

A w twoim przypadku gdy świece masz mokre to może masz na dwóch paliwach i przez to zalewa świece.Tak czy inaczej wizyta u gazownika jest wskazana.Jeszcze sam mógłbyś sprawdzić czy podczas pracy silnika na Pb nie jest włączone LPG wyjmij bezpieczniki od LPG aby odciąć zasilanie LPG.I potem spróbuj odpalić na Pb.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności