Skocz do zawartości

Astra F brak mocy na LPG


Gość adrian88

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprawdzenia sondy czy pracuje kup sobie multimetr wskazówkowy i przy pracującym silniku podłącz do wypiętej wtyczki sondy.Powinno pracować w granicach od 0-0.8V..Sonda nowa po założeniu powinna pracować nie wywołując żadnych błędów.Nic się nie musi przyuczać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość adrian88

Kupiłem sobie interfejs diagnostyczny bo to mi sie bardziej oplaca niz jezdzenie na komputer, jutro powinien przyjsc wiec moze bede wiedzial wiecej po podlaczeniu, chciaz przejechalem jakies 140km bez pokazania sie bledu

Po skasowaniu błąd sondy pojawił się ponownie, na jałowym sonda pokazuje około 0,5V a w jeździe oscyluje między 0,25 do około 0,9V co o tych wynikach myśleć? Tyle że ciągle mam mieszankę bogatą z momentami kiedy schodzi na ubogą


Wrzucam wykresy z pracy sondy lambda jak i mam sensora bo mam wrażenie że ma troche za małe napięcie, a dodatkowo martwi mnie kąt iskry, nie jest za duży?

post-29853-0-61718100-1426764718_thumb.png

post-29853-0-27639700-1426764731_thumb.png

Edytowane przez adrian88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - możesz dokładnie napisać co to za interfejs? Szukam czegoś identycznego do Astry F 1.4 16v 90km. Kiedyś miałem coś takiego do Punto na OBD2, z tego co pamiętam, ale w Astrach widziałem różne, a nie chcę kupić coś, czego nie użyję, nie wykorzystam bo nie będzie pasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu błąd sondy pojawił się ponownie, na jałowym sonda pokazuje około 0,5V a w jeździe oscyluje między 0,25 do około 0,9V co o tych wynikach myśleć?

 

Sonda ma pracować cały czas.Na wolnych i na podniesionych obrotach.Powinna oscylować od 0.1-0.9 V .Na wolnych ta oscylacja jest wolniejsza a na podwyższonych obrotach szybsza.Ale zawsze musi pracować.Jedynie gdy silnik jest zimny to wartość jest stała.Nie wiem jak jest w Astrze ale w Felicji np.po ok .1-2 minut mi zaczynała oscylować.

Myślę że gdy robiłeś diagnostykę to miałeś astrę przełączoną na Pb?Pytam bo czasem się zapomina i silnik sam się przełączy na LPG.A wtedy działa emulator sondy i lubi zafałszować jej oscylację

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

Tak, na benzynie, LPG zakrecony na butli... To 0,5 było na zimnym, na rozgrzanym masz na wykresach również na jałowym, sonda działa dobrze wg mnie i wg tego co mówisz, a co myślisz o wynikach map sensora i kącie iskry? w X14nz jest wogóle regulacja konta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności